Skip to content Skip to footer

Prywatne przychodnie Katowice – co warto o nich wiedzieć?

Katowice to coraz prężniej rozwijające się miast – powstaje tu zatem wiele różnego rodzaju przychodni, w tym także prywatne przychodnie Katowice. Czym wyróżnia się takie prywatne centrum medyczne Katowice? Czy w ogóle warto z niego korzystać? Jak wybrać kliniki Katowice? O tym powiemy nieco poniżej…

Prywatne a państwowe?

Na początek warto w ogóle określić, co to znaczy, że są prywatne przychodnie Katowice. Czy to oznacza, że za wszystkie usługi się tam płaci? Niestety nie do końca prosto można odpowiedzieć na to pytanie. Chodzi tutaj o to, że istnieją naprawdę różne centra medyczne Katowice.

Słowo prywatne odnosi się tutaj bardziej do kwestii właściciela i stanu posiadania danej przychodni. To a kontrakt z nfz to dwie zupełnie inne sprawy. Może być tak, że prywatna klinika Katowice może mieć na wszystkie rzeczy umowę z nfz ,tylko na część usług albo w ogóle. Czasem nawet możemy chodzić do lekarza rodzinnego i nie wiedzieć, że w zasadzie to jest prywatna placówka Katowice a nie państwowa.

Czy warto korzystać z prywatnych klinik Katowice?

Na to pytanie także nie ma niestety jasnej odpowiedzi. Jak to bowiem zostało wspomniane wcześniej – czasem nawet nie ma jakiejś specjalnej różnicy pomiędzy taką kliniką a jej wersją państwową. Co więcej, zasadniczo jest tak, że lekarze pracujący w takich klinikach najczęściej pracują właśnie też w państwowych przychodniach i szpitalach.

Załóżmy jednak, że tematem rozważań jest całkowicie prywatna klinika Katowice, która nie ma żadnego kontraktu z nfz. Wówczas zaletą jest tutaj zdecydowanie krótszy okres oczekiwania niż w placówkach państwowych. Ponadto dochodzi do tego mniejszy tłok oraz większy komfort i wygoda.

Które centrum medyczne Katowice jest najbardziej popularne?

Trudno powiedzieć jednostkowo, jednak zazwyczaj największą popularnością cieszą się prywatne kliniki ginekologiczne oraz położnicze. O ich wyborze najczęściej decyduje chęć wyższego komfortu oraz wygody pacjentek w Katowicach i innych miastach.

Często także korzystamy jako społeczeństwo z usług stomatologa oraz wszystkich specjalistów z zakresu stomatologii jak np. ortodontów czy protetyków. Tutaj dzieje się tak z tego powodu, że niestety wiele z tego zakresu usług nie jest w ogóle refundowanych. W tym sektorze także w zasadzie każdy pracuje mniej lub bardziej prywatnie.