Skip to content Skip to footer

Nintendo Switch – przełom w konsolowym świecie?

Konsole do gier cieszą się ogromną popularnością niemalże od samego początku istnienia elektronicznej rozrywki. Trudno jest zatem dziwić się temu, że stale przechodzą one przez liczne zmiany i ulepszenia. Współczesne modele siłą rzeczy są o wiele bardziej rozbudowane niż te, które obecne były na rynku w latach 90. Również samo tworzenie gier na konsole jest procesem znacznie bardziej zróżnicowanym.
Przykładem bardzo nowatorskiego podejścia zarówno do samej konsoli jak i tworzenia gier na konsole jest Nintendo Switch. Sama nazwa tego producenta jest doskonale znana nawet osobom, które nie interesują się zbytnio konsolami.

Nintendo – wizjoner i gigant

Firma Nintendo to jedna z najbardziej znanych marek na świecie. W dużym stopniu ukształtowała ona świat elektronicznej rozrywki i niejednokrotnie wyznaczała standardy w tej dziedzinie. To właśnie firma Nintendo stworzyła legendarną konsolę GameBoy.
Historia firmy sięga jeszcze XIX wieku. Choć nie istniała wtedy elektroniczna rozrywka, to przedsiębiorstwo już wtedy zajmowało się akcesoriami do gier – wówczas jeszcze tradycyjnych.

Nintendo Switch

Nintendo Switch to konsola która ukazała się na rynku w roku 2017. W mgnieniu oka zdobyła ogromną popularność. Niektóre sklepy błyskawicznie wyprzedały cały zapas nowych egzemplarzy, przez co kupujący w wielu miejscach musieli czekać na dodatkowe dostawy.
Sama konsola pokazuje, że Nintendo kolejny raz wyznaczyło nowe standardy w świecie elektronicznej rozrywki. Chodzi nie tylko o poziom zabawy. Ciekawym dodatkiem jest tu projekt Nintendo Switch Game Development. Jak sama nazwa wskazuje, jest on związany z tworzeniem gier na tę konsolę. Logując się na stronie Nintendo Switch Game Development można zacząć tworzenie własnej gry przy pomocy udostępnionych przez producenta narzędzi.

Zostań twórcą gier na konsole

Samodzielnie tworzenie gier na konsole nie jest oczywiście proste. Potrzebny jest przede wszystkim dobry pomysł. Ponadto pomimo tego, że Nintendo Switch developers oddaje do dyspozycji użytkownika wiele narzędzi i oferuje pomoc techniczną, to jednak proces ten wymaga wiedzy i pewnego doświadczenia.
Nintendo Switch Developers wciąż jednak jest doskonałą platformą nie tylko do stworzenia własnych gier, ale również ich sprzedawania i promowania. Użytkownicy Nintendo Switch mogą znaleźć gry tworzone przez innych użytkowników w sklepie producenta. Dzięki uzyskaniu licencji na stworzoną przez siebie grę można nie tylko zarobić, ale również wypromować własne studio i rozwinąć skrzydła na tym rynku.