Skip to content Skip to footer

Nie taka prosta wulkanizacja

Każdy musi zmienić koła lub opony w swoim aucie. Czasami trzeba to zrobić w związku ze zmianą sezonu, innym razem – w wyniku awarii obecnie używanego ogumienia. Obie te sytuacje wymagają fachowego oka, szybkiej usługi… oraz atrakcyjnych cen. Gdzie je znaleźć?

Wymiana opon i kół

Rezerwację na jej wykonanie można zrobić na effectserwis.pl. Wymiana opon i kół polega na ściągnięciu z pojazdu tych, które ma założone obecnie i wymienieniu je na nowe lub opony o innych parametrach.

Najlepiej by wymiana kół odbywała się wraz z ich wyważeniem. Wyważenie kół polega na równomiernym rozkładzie masy felgi i opony w taki sposób, by ich łączna masa po zamontowaniu została rozłożona wokół środka obrotu osi pojazdu. Jeżeli jest ona wykonana niewłaściwie, to może prowadzić do problemów w prowadzeniu samochodu, obniża komfort jazdy i najogólniej mówiąc – utrudnia prowadzenie.

Ważne jest, więc by wyważenia kół dokonywali specjaliści przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu, usługa jest świadczona szybko i sprawnie, a samochód jest bezpieczny na drodze.

Wulkanizacja

To metoda naprawy uszkodzonych ogumień. Czasami zdarza się najechać na kamień, czy nierówność terenu, która powoduje niewielkie uszkodzenie opony. Można pokusić się o jego naprawę. Jest to rozwiązanie tańsze i bardziej ekologiczne niż zakup nowych gum.

Wulkanizacja nie jest jednak łatwą sztuką. Powinni świadczyć ją jedynie specjaliści, tacy jak z effectserwis.pl. Naprawią ogumienie szybko i sprawnie. A jeżeli naprawa jest niemożliwa to zaproponują alternatywne rozwiązanie – zakup opon w okazyjnej cenie.

Sezonowanie kół i opon

Przechowywanie opon jest bardzo kłopotliwym zadaniem. Opony wraz z felgami zajmują bardzo dużo miejsca. Są ciężkie i często brudne. Dźwiganie ich z piwnicy, czy garażu do samochodu – a potem w drugą stronę, to udręka. W niektóre modele aut, ciężko jest nawet zapakować komplet kół. Łatwo jest się przeciążyć, albo po prostu wybrudzić. Na szczęście można tego uniknąć.

Doskonałą alternatywą jest skorzystanie z sezonowania całych kół lub opon. Polega ono na tym, że zostawia się ogumienie w miejscu, które równocześnie prowadzi jego wymianę. Elementy te zostają przyniesione z magazynu przez pracownika serwisu, a ściągany właśnie komplet – zajmują ich miejsce w przechowalni. Koła układane są w taki sposób, by nie uległy zniszczeniu.

Takie rozwiązanie to dobra opcja dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę. Z usługi sezonowania kół, można korzystać nawet wtedy, gdy wymiany kół chcemy dokonać własnoręcznie, na własnym podwórku.