Skip to content Skip to footer

Krążki linowe do lin stalowych – gdzie się je stosuje?

Każdy, kto pracuje w firmie zajmującym się przemysłem ciężkim na pewno spotkał się z pojęciem krążka linowego do lin stalowych. Inaczej nazywany bloczkiem lub kołem linowym stosowany jest w trakcie prac montażowych lub przeładunkowych.

Krążki linowe do lin stalowych – gdzie się je stosuje?

Krążki linowe są nieodzownym elementem wind, dźwigów, osprzętu żeglarskiego. Każda osoba wspinająca się także spotkała się z takim pojęciem. Najczęściej można znaleźć je w przedsiębiorstwach, w których przenosi się lub montuje betonowe i stalowe ciężkie elementy.

Dzięki rowkowi, który posiada krążek lina zamocowana na nim nie wypadnie, ani nie wyślizgnie się. Wykonane z trwałego i mocnego metalu, stali i żeliwa mają za zadanie prowadzić linę lub zmienić jej kierunek. Służą one także utrzymania równowagi w układzie linowym.

Charakterystyka krążków linowych

Krążki linowe dostępne są w różnych formach. Należy wybrać taki model, który będzie spełniał swoje zadanie i będzie współgrał z innymi akcesoriami. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na maksymalny udźwig krążka, który ustalony jest przez producenta i nie wolno go przekraczać. Jeśli krążek ma być stosowany na zewnątrz, to należy wybrać taki, który posiada powłokę antykorozyjną.

Krążki posiadają także łożyska. Mogą to być łożyska kulowe, ślizgowe lub walcowe. Występują one w wersjach pojedynczej lub podwójnej. Spotkać można krążki stałe i przesuwne. Wybór odpowiedniego krążka linowego może przysporzyć wielu problemów. Dlatego warto skorzystać ze sklepu, w którym można liczyć na fachową pomoc i doradztwo.

Gdzie kupić krążki linowe?

Osoby, które zamierzają kupić krążki linowe do lin stalowych powinny skorzystać ze sklepu, który zajmuje się sprzedażą produktów przeznaczonych dla przemysłu. W ofercie sklepu powinny znajdować się także liny stalowe, haki, zawiesia i inne akcesoria. Dzięki szerokiemu wyborowi produktów w jednym miejscu będzie można skompletować całość od jednego producenta.

Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na to, czy produkty posiadają niezbędne certyfikaty i atesty. Dzięki temu, że krążki spełniają normy i są dopuszczone do obrotu na terenie Polski i Unii Europejskiej można być pewnym, że praca z nimi będzie bezpieczna.

Krążki linowe do lin stalowych dostępne są w ofercie Cecho.