Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto skakać ze spadochronem – nietypowe korzyści

Wzrasta zainteresowanie różnymi nietypowymi sportami ekstremalnymi. Zwykłe bieganie przestało już ludziom wystarczać, dlatego szukają oni nowych przeżyć, które odnajdują chociażby w skokach tandemowych. Ogólnie rzecz biorąc wszelkie skoki spadochronowe mogą ci zapewnić mnóstwo korzyści. A oto te najbardziej nietypowe.

Przyjemne spalanie kalorii

Podczas skoków tandemowych mało kto myśli o kwestiach związanych z odchudzaniem, ale jednak pewną ciekawostką jest to, że skacząc, rzeczywiście spalasz kalorie. Chyba nie można wyobrazić sobie przyjemniejszej formy dbania o sylwetkę. Już samo zmobilizowanie ciała do trwania w określonej pozycji doprowadza do pewnego wydatku energetycznego.

Skoki tandemowe zadziałają na ciebie tym bardziej odchudzająco, im bardziej… będziesz się ich obawiać! Adrenalina, która wydziela się w trakcie stresujących sytuacji, potrafi zadziałać niczym najlepszy naturalny „spalacz tłuszczu”.

Ulga dla głowy

Wiesz dobrze, że skok ze spadochronem (a już zwłaszcza skok tandemowy) zakończy się dla ciebie pomyślnie i przebiegnie bezproblemowo, ale jednocześnie trochę się go obawiasz. Jest to jednak zupełnie inny rodzaj stresu od tego, który odczuwasz, gdy np. otrzymujesz naganę od szefa, bo jest to stres, na który wystawiasz się z własnej woli.

A taki stres potrafi zadziałać wręcz odprężająco. Z jednej strony trochę się napinasz, bo zaraz zrobisz coś naprawdę ekscytującego, ale z drugiej strony odczuwasz wielką radość, a wręcz wpadasz w euforię. W takich chwilach twoja głowa samoistnie się oczyszcza. Z tego właśnie powodu skoki tandemowe, podobnie jak i inne ekstremalne sporty, potrafią działać uzależniająco, bo uzależniasz się od tego, jak się czujesz w ich trakcie oraz tuż po nich.

Nowe spojrzenie na życie

Dla niektórych skoki tandemowe są natomiast niczym forma medytacji. Znajdując się na wysokości, zaczynasz patrzeć na swoje życie ze sporej odległości i nabierasz dystansu do różnych spraw, które wcześniej były dla ciebie mocno stresujące. Możesz to wszystko sobie na spokojnie poukładać. Zdajesz sobie sprawę, że to, co przerażało cię wcześniej, wcale nie jest aż tak straszne.

Od czasu do czasu każdy powinien mieć możliwość nabrania takiego dystansu. Do życia nie można podchodzić w stu procentach na poważnie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefa Silesia.