Skip to content Skip to footer

Korzeń kudzu – właściwości lecznicze

Korzeń kudzu jest bardzo ciekawą rośliną. Jest to w zupełności naturalny sposób na zwalczanie uzależnień od bardzo różnych substancji. Poza tym korzeń kudzu ma wiele innych prozdrowotnych właściwości.

Korzeń kudzu – właściwości lecznicze

Poza wspieraniem osób, które zmagają się z uzależnieniem i chcą się z niego wyleczyć, korzeń kudzu może być przydatny w profilaktyce nowotworowej. Ponadto korzeń kudzu ma właściwości antyoksydacyjne. To niweluje zagrożenie Alzheimerem, miażdżycą czy Parkinsonem. Panie, które weszły w trudny czas menopauzy mogą liczyć na to, że korzeń kudzu złagodzi niedogodności związane z menopauzą. Należy również wspomnieć o dobroczynnym działaniu korzenia kudzu na układ sercowo – naczyniowy. Pomoże osobom borykającym się z migreną. Korzeń kudzu posiada ogromny leczniczy potencjał. Dzieje się tak dlatego, że w jego skład wchodzi mnóstwo aktywnych biologicznie elementów. Niektórych z nich nie można znaleźć w żadnej innej roślinie.

Korzeń kudzu tabletki

Korzeń kudzu jest łatwo dostępny chociażby w sklepie zielarskim. Można go przyjmować w bardzo różnej formie, jednak do regularnej suplementacji najwygodniejsze wydają się tabletki. W formie sproszkowanej można go traktować jako dodatek do jogurtów czy koktajli. Korzeń kudzu tabletki bardzo często zażywają osoby, który walczą z uzależnieniem nikotynowym bądź alkoholowym.

Korzeń kudzu i przeciwwskazania

Skutki uboczne po zażyciu suplementu diety z korzeniem kudzu występują bardzo rzadko. Istnieją przypadki, w których osoba po przyjmowaniu takich tabletek dostawała uczulenia bądź nudności. Kudzu tabletki nie powinny być zażywane przez kogoś, kto choruje na schorzenia takie jak endometrioza czy hashimoto. Nie wolno łączyć kudzu tabletki z lekami przeciwzakrzepowymi. Kobiety karmiące powinny zrezygnować z suplementacji korzeniem kudzu. Poza kilkoma przypadkami kudzu tabletki zbierają wiele pozytywnych opinii, zwłaszcza pośród osób zmagających się z różnego rodzaju nałogami.

Korzeń kudzu cena

Cena korzenia kudzu jest uzależniona od kilku czynników. Pierwszym z nich forma w jakiej korzeń będzie przyjmowany. Kudzu tabletki mogą kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. 90 tabletek jest dostępne w cenie 30 zł. Kudzu cena będzie inna, jeśli nabywa się zmielony korzeń. Pół kilo można kupić za 200 zł.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.herbavis.eu/produkt/kudzu-root