Skip to content Skip to footer

Jak dobrać torebkę do ubioru?

Torebka jest uzupełnieniem stroju. Dobrze dobrana potrafi podkreślić ubiór, optycznie dodać kilka centymetrów. Zatem czym się kierować wybierając torebkę? I jak dobrać torebkę do danej sylwetki?

Torebka a ubiór

Jeszcze kilka lat temu torebka powinna być dopasowana na butów, przynajmniej pod względem koloru. Obecnie odchodzi się już od tego trendu. Warto natomiast dopasować torebkę do butów pod względem materiału. Skórzana torebka średnio będzie się prezentować do zamszowych butów. Dopasowanie materiałów może okazać się kluczowe, jeżeli chcemy wyglądać schludnie i z klasą. Natomiast warto eksperymentować z kolorami. Wbrew pozorom czarna torebka nie będzie pasować do każdego stroju. Jeżeli ubieramy delikatną i zwiewną sukienkę to warto postawić na torebkę w kolorze pudowym. Czarna torebka mogłaby cały strój nieco przetłoczyć. Torebka i buty mogą być dopasowane na podstawie kontrastu – stworzy to niebanalne połączenie. Jeżeli zdecydujemy się na wyraziste dodatki i torebkę, np. z cekinami, ćwiekami to warto wtedy postawić na minimalizm. Do takich torebek można ubrać czarną sukienkę lub ołówkową spódnicę.

Sylwetka a wybór torebki

Źle dobrana torebka potrafi dodać kilka kilogramów lub optycznie skrócić sylwetkę. Szczupłe i filigranowe kobiety nie będą wyglądać korzystnie z torbą XXL. Taki model może przytłoczyć i sprawi, że sylwetka będzie wyglądać karykaturalnie. Z kolei panie o nieco większych kształtach powinny uważać na małe torebki, np. kopertówki. „Trikiem, który pozwoli optycznie wydłużyć nogi oraz dodać nieco objętości górnej części sylwetki, jest dobranie do stylizacji dużej torby na krótszym ramieniu, z kolei dla tych pań, które chcą wydłużyć tors, dedykowany jest model na dłuższym pasku. Szczupłe panie, które chcą wyglądać na nieco masywniejsze, powinny wybrać okrągłe torebki (…)”.

Sklep z torebkami damskimi

Sklepem, który nadąża za modą i w którym kupimy najnowsze modele torebek, w sklepie https://ladysu.pl/ z torebkami klasycznymi, shopperkami, listonoszkami, kopertówkami. Sklep posiada najnowsze modele torebek, więc każda kobieta powinna znaleźć odpowiedni model dla siebie. Dodatkowo możemy się cieszyć nową torebką bez wychodzenia z domu, wystarczy zamówić dostawę kurierem. Po dodaniu wybranej torebki do wirtualnego koszyka i zapłaceniu nowa torebka będzie u nas już w ciągu 24 h.