Skip to content Skip to footer

Jakie są najpopularniejsze rodzaje manometrów do gazu?

Aby dokonać precyzyjnego pomiaru ciśnienia warto postawić na sprawdzony i niezawodny sprzęt. Jeżeli chodzi o pomiar gazu, to największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne manometry z przyłączem dolnych albo tylnym. Oferta manometrów do gazu jest bardzo szeroka, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać idealny sprzęt.

Najpopularniejsze manometry dostępne na rynku

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście klasyczne manometry tarczowe z rurką Bourdona. W zależności od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać manometry z przyłączami o średnicy fi 40, 50, 63 mm albo fi 80, 100, 160 mm, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Coraz większą popularność zdobywają manometry radialne Bourdona, które doskonale nadają się do pomiaru tlenu i acetylenu. Urządzenia tego typu bardzo często można spotkać w profesjonalnych urządzeniach do spawania albo cięcia.

Manometry dla wymagających

Glicerynowe manometry do gazu doskonale sprawdzą się przede wszystkim w warunkach wysoce dynamicznych obciążeń ciśnienia. Glicerynowe urządzenia wykorzystywane są również przy dużych wibracjach, gdzie nie można skorzystać z tradycyjnych manometrów.

Nowością na rynku są oczywiście manometry cyfrowe, które wyposażone są w praktyczny wyświetlacz elektroniczny. Najlepsze modele posiadają przydatny przelicznik jednostki i wiele innych rozbudowanych funkcji znacząco ułatwiających pomiar.

Manometry puszkowe – co trzeba wiedzieć?

Puszkowe manometry do gazu wykorzystywane są do mierzenia niskich ciśnień (od -600mbar do +600mbar). Manometry puszkowe wykorzystywane są wyłącznie dla mediów gazowych suchych. Można je spotkać między innymi w instalacjach niskociśnieniowych i technologiach medycznych.

Producenci coraz częściej oferują manometry kwasoodporne, które jak sama nazwa wskazuje wykorzystywane są przy pomiarach mediów agresywnych. Manometry tego typu można spotkać między innymi w przemyśle chemicznym, morskim, petrochemicznym i skomplikowanych instalacjach przemysłowych. Z praktycznego punktu widzenia najbezpieczniejszym wyborem będą oryginalne manometry nierdzewne, które posiadają atest PZH i certyfikat materiałowy.

Manometry do gazu dostępne są w ofercie Pascal s.c..