Skip to content Skip to footer

Gwarancja kluczem udanej sprzedaży

Zakup nowej maszyny czy narzędzi wiąże się niejednokrotnie z ogromnymi kosztami. Jednak bez względu na to czy produkt kosztuje kilka czy kilkanaście tysięcy, niezmiernie istotne dla każdego kupującego są warunki gwarancji.

Walka z konkurencją

Konkurencja na runku jest ogromna. Wiele firm zajmujących się produkcją i sprzedażą maszyn czy narzędzi, stara się wyprzedzić konkurencję grając nie tylko niższą ceną. W przypadku zakupu dość kosztownych narzędzi, dla kupującego liczy się nie tylko cena.

Kupując maszyny czy też inne sprzęty, kupujący zwracają uwagę na całą otoczkę dotyczącą sprzedaży. Niższa cena produktu nie zawsze oznacza pewną sprzedaż. Dla klientów równie ważne są dodatkowe usługi, takie jak gwarancja.

Gwarancja ma znaczenie

Podejmując decyzję o zakupie drogiego przedmiotu, kupujący chce by zakupiony produkt działał jak najdłużej. Dlatego decyduje się na zakup produktu objętego gwarancją. Wielu producentów daje kupującym możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego. Wiąże się to co prawda z dodatkowymi opłatami, jednak wiele osób przedłuża gwarancję.

Gdy okres gwarancji dobiega końca, wielu klientów nadal chce wykonywać serwis pogwarancyjny w firmie, w której zakupiło dane urządzenie. Serwis pogwarancyjny obejmuje wszelkie naprawy, łącznie z konserwacją i regulacją sprzętu.

Naprawa pogwarancyjna odbywa się na koszt klienta. Musi on samodzielnie dostarczyć produkt do serwisu. Następnie jest on sprawdzany, a klient zostaje poinformowany o ewentualnych kosztach naprawy.

Odpowiedzialne użytkowanie

Decydując się na zakup nowego sprzętu warto pamiętać, że niezmiernie ważne jest prawidłowe korzystanie ze sprzętu. Gwarancja obejmuje naprawy w sytuacji, gdy uszkodzenie nie zostało spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem posiadacza.

Kupując nowy sprzęt, dobrym pomysłem jest zapoznanie się z warunkami gwarancji. Warto również sprawdzić wskazania producenta względem użytkowania. Serwis może odmówić naprawy gwarancyjnej w sytuacji, w której uszkodzenie zostało spowodowane złym użytkowaniem. Dlatego warto korzystać ze sprzętu w odpowiedni sposób. Pozwoli to na uniknięcie dodatkowych kosztów.

Zakup nowych urządzeń wiąże się ze sporymi kosztami. Dlatego warto zabrać, by nowy sprzęt działał możliwie najdłużej. Odpowiednie użytkowanie zakupionych sprzętów z pewnością przedłuży ich żywotność.