Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobry fotel biurowy lub krzesło?

Praca w biurze wiąże się ze spędzaniem długich godzin w pozycji siedzącej, przed komputerem. Do tego potrzebny jest dobry i wygodny fotel obrotowy lub krzesło, które dodatkowo zadba o kręgosłup i pozwoli zachować pełną swobodę ruchów w trakcie pracy. Jak takie wybrać?

Krzesła biurowe – jak wybrać odpowiednie?

Krzesła biurowe powinny być wygodne, aby czas spędzany na nich nie wpływał negatywnie na stan zdrowia i np. wady w obrębie kręgosłupa, szyi i barków. Ważny jest komfort użytkowania, co dla wielu osób ma też znacznie większe znaczenie niż sam wygląd. Zwraca się uwagę na podparcie, które powinno powodować, że kręgosłup przyjmie pozycję litery „S”, co jest uznawane za najlepsze dla zdrowia. Ponadto kształt oparcia powinien być dopasowany do wzrostu osoby, która siedzi na krześle, w taki sposób, by najbardziej uwypuklona była część lędźwiowa kręgosłupa.

Idealne fotele biurowe – na co jeszcze zwracać uwagę w trakcie ich wyboru?

W trakcie wyboru fotela ważne jest siedzisko, stanowiące podparcie dla ud. Powinno ono mieć płaską powierzchnię i być lekko zaokrąglone z przodu, na krawędziach. Jeśli chodzi o fotele biurowe to istotne znaczenie mają też podłokietniki, które stanowią oparcie przedramion w trakcie pisania na klawiaturze. Z innych, ważnych dla zdrowia kwestii warto zwracać uwagę także na takie jak regulacja i stabilność foteli. Również bardzo ważne będzie siedzisko, które będzie gwarantowało nam podparcie dla większości naszych ud. Powinno mieć płaską powierzchnię i lekko zaokrąglone przednie krawędzie. Uwagę trzeba zwracać również na podłokietniki, które będą podpierać przedramiona zmniejszać będą obciążenie nadgarstków, szczególnie gdy będzie się pisać na klawiaturzeZ innych, ważnych elementów, warto zwrócić uwagę także na regulację i stabilność foteli. Dobre krzesła biurowe obrotowe posiadają możliwość regulowania wysokości oparcia, odchylenia, profilu, wysokości i szerokości samego siedziska.

Wybierając dobrej jakości krzesła biurowe obrotowe warto wziąć pod uwagę wiele elementów, które posiadają i regulacje, wpływające na możliwość dostosowania foteli do swoich potrzeb, wzrostu, wagi itp. To ważne kwestie, ponieważ w trakcie pracy biurowej istotny jest komfort korzystania z foteli, jak i wpływ na zdrowie.