Skip to content Skip to footer

Jak wybrać adresówkę dla psa?

Adresówka dla psa to mały identyfikator, który umieszczany jest na obroży. Dzięki niej psiak może łatwiej znaleźć dom wtedy, gdy zgubi się lub ucieknie. Jak wybrać adresówkę dla swojego pupila?

Czym powinna wyróżniać się dobra adresówka?

Głównym zadaniem adresówki dla psa jest zaprezentowanie informacji, które pomogą w identyfikacji zwierzęcia oraz w skontaktowaniu się z jego właścicielem.

Najczęściej na adresówce umieszcza się numer telefonu. Może ona zawierać także dodatkowe dane, na przykład imię psiaka, informacje o stanie zdrowia, chipie. Poza niezbędnymi danymi adresówka powinna także wyróżniać się kilkoma ważnymi cechami.

Cechy dobrej adresówki dla psa:

– Trwała – nie może być podatna na łatwe uszkodzenie mechaniczne, na skutek warunków pogodowych.
– Mała – nie powinna przeszkadzać psu.
– Czytelna – musi jasno prezentować informacje o zwierzęciu.
– Zauważalna – powinna natychmiast przyciągać uwagę, by można było szybko zidentyfikować zwierzę.
– Cicha – nie powinna odbijać się od obroży i generować hałasu, ponieważ będzie powodować dyskomfort u zwierzęcia.
– Odporna na odpięcie – wiszące adresówki można dla pewności przyczepić do obroży za pomocą dwóch kółeczek.

Jaki rodzaj adresówki wybrać?

Najczęściej kupowane są metalowe adresówki dla psów, które poddawane są grawerowaniu. Do ich wykonania stosuje się stal albo aluminium. Są bardzo wytrzymałe i dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dlatego mogą również pełnić funkcję ozdoby. Mają kształt kółka, serduszka, nieśmiertelnika, koniczynki, pieska, łapki czy kości. Grawerowanie na adresówce wykonuje się techniką laserową, dlatego napis jest bardzo trwały i czytelny.

W sprzedaży można znaleźć także inne rodzaje adresówek dla psów, na przykład w formie naszywek na obrożę, obroży z grawerem na metalowym zapięciu, adresówki drewniane, plastikowe, w formie odkręcanej beczułki.

Adresówka dla psa – gdzie ją kupić?

Właściciele psów mogą dostać adresówki w wielu sklepach. Gdzie kupić taki gadżet?

Identyfikatory dla zwierząt są oferowane w sklepach zoologicznych – można kupić tam adresówki w formie beczułek, breloczków na karteczkę.

Z kolei personalizowane adresówki dla psów z grawerunkiem można zamówić bezpośrednio u producentów przez internet. Gotowy identyfikator wysyłany jest w ciągu kilku dni roboczych.

Adresówki dla psów dostępne są w oferciegrawernia.pl.