Skip to content Skip to footer

Jak skutecznie poprawić owal twarzy?

Zdrowy i młody wygląd skóry to marzenie wielu kobiet – odpowiednia pielęgnacja, a także rożnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne pomogą w utrzymaniu promiennego wyglądu cery.

Podstawy pielęgnacji skóry – o czym pamiętać?

Odpowiednie dobranie idealnej pielęgnacji to nie lada wyzwanie, które powinno opierać się na skrupulatnej obserwacji stanu oraz indywidualnych potrzeb skóry. Precyzyjne określenie wymagań cery pozwoli w uniknięciu nieprzyjemnych konsekwencji w postaci jej przesuszenia czy nadmiernego obciążenia.

Kolejnym ważnym elementem każdej pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie skóry, które powinno opierać się na zastosowaniu delikatnych, aczkolwiek skutecznych produktów.

Odpowiednie oczyszczanie skóry to jednak nie wszystko – dobrze przeprowadzona pielęgnacja musi zostać uzupełniona o dostosowany do potrzeb skóry krem. Należy pamiętać o tym, że zarówno konsystencja, jak i skład kremu muszą odpowiadać na potrzeby skóry, zapewniając ją wystarczający poziom nawilżenia, odżywienia i ochrony.

Utrata jędrności skóry – gdzie szukać pomocy?

Z upływem lat ludzka skóra na skutek naturalnych procesów traci swą jędrność i blask. Ubytki kolagenu i kwasu hialuronowego prowadzą do widocznych zmian, które w znacznym stopniu przyczyniają się do pogorszenia wyglądu twarzy.

Poprawa owalu twarzy przy pomocy kwasu hialuronowego to jeden z najpopularniejszych i niezwykle skutecznych zabiegów. Metoda ta polega na wstrzyknięciu pod skórę przy pomocy cienkiej igły kwasu hialuronowego, który przyczynia się do zauważalnego i błyskawicznego poprawienie stanu skóry. Efekty zabiegu są uwarunkowane stanem skóry oraz ilością użytego kwasu, jednak w większości przypadków utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Kolejny sprawdzony sposób przyczyniający się do poprawy owalu twarzy to skorzystanie z zabiegu termoplastyki, opierającego się na wykorzystaniu fal radiowych. Ciepło endogenne emitowane przez fale ogrzewa tkanki, co przyczynia się do poprawy napięcia i ujędrnienia skóry.

Osocze bogatopłytkowe – skuteczny sposób na poprawę owalu twarzy

Coraz częściej kobiety poszukujące naturalnych i alternatywnych metod, decydują się na wykonanie tak zwanego ” liftingu wampirzego, który opiera się na wykorzystaniu bogatopłytkowego osocza otrzymanego z krwi pacjenta.

Zabieg ten wpływa na stymulację komórek macierzystych oraz fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Dzięki liftingowi wampirzemu skóra staje się napięta i sprężysta, co przyczynia się do skutecznej poprawy owalu twarzy.

Dużą zaletą zabiegu jest to, że może być on stosowany przez osoby uczulone na różnego rodzaju substancje syntetyczne. Warto pamiętać o tym, że poprawa owalu twarzy przy pomocy liftingu wampirzego wymaga zastosowania co najmniej 4 serii zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika.