Skip to content Skip to footer

Indiańskie mokasyny przebojem modowym

Większość pań uwielbia buty i kupuje je bardzo chętnie. Jednym z ulubionych fasonów są mokasyny. Wzorowane na indiańskim obuwiu są bardzo wygodne, a jednocześnie ładne. Dlatego każda kobieta powinna je posiadać w swojej kolekcji. I na pewno nie będą one tylko leżeć.

Indiańskie obuwie zawojowało świat

Bardzo popularne buty na płaskim obcasie, noszone zarówno przez panie, jak i panów. Nie wymagają sznurowania, nie mają też innych zapięć. Mowa oczywiście o mokasynach, czyli wyjątkowo popularnym modelu obuwia.Mokasyny swoje pochodzenie wywodzą z mody indiańskiej. Wygodne, a jednocześnie ładne buty, noszone przez Indian Ameryki Północnej, spodobały się także białym osadnikom.Dziś noszone są na całym świecie. Produkowane z różnych materiałów, choć te najbardziej klasyczne są robione z dobrej jakości skóry, weluru lub zamszu. Mogą być bez żadnych ozdób, jak np. buty portel, lub być przystrojone różnymi elementami dekoracyjnymi, jak np. buty barnard.

Do czego pasują mokasyny

Mokasyny to bardzo uniwersalne buty. Nadają się zarówno do pracy, jak i na uroczyste okazje. Z czym je można nosić?Ten rodzaj buta pasuje świetnie do spodni oraz do spódnic. Eleganckie czarne mokasyny z delikatnymi ozdobami i nieco wyższym obcasem będą doskonałym wyborem na wizytę w operze czy na uroczystym przyjęciu. Z kolei welurowe buty portel znakomicie sprawdzą się podczas miejskich wędrówek oraz w pracy. Pasują one idealnie do spodni, a szczególnie do jeansów.

Mokasyny harmonizują także z różnymi rodzajami spódnic.

Jest to wyjątkowo uniwersalne obuwie, które powinno się znaleźć w szafie każdej pani oraz pana.

Jakie mokasyny wybrać

Na rynku jest ogromny wybór mokasynów. Produkowane są właściwie przez cały czas, jednak co kilka, kilkanaście lat wybucha prawdziwa moda na ten typ obuwia.Najlepsze mokasyny są z naturalnej, dobrze wyprawionej skóry. Mogą być zamszowe, welurowe czy jeszcze inne. Obecnie można też nabyć ładne i wygodne buty ze skór ekologicznych lub innych materiałów. Klasyczna kolorystyka mokasynów to różnego rodzaju beże i brązy. Bardzo lubiane są także czarne. Jednak dziś mokasyny są produkowane we wszystkich możliwych kolorach. Ostatnio modne są lawendowe mokasyny portel o szpiczastych noskach.Jednak podstawową zaletą mokasynów jest ich wygoda. Dlatego wybierając to obuwie, trzeba bardzo dobrze dobrać rozmiar. Należy przy tym pamiętać, że nie ma ono sznurowania, ułatwiającego dopasowanie do stopy. Dobrze dobrane mokasyny to prawdziwy raj dla stóp. Można w nich chodzić długo bez żadnych problemów.