Skip to content Skip to footer

Nadmierne owłosienie – problem natury kosmetycznej, z którym zmaga się wiele kobiet

Nadmierne owłosienie to poważny defekt kosmetyczny. Zwłaszcza panie są na niego bardzo wyczulone. Wynika to z faktu, że dla nich gęste, czarne włosy na rękach czy pod nosem, to życiowy dramat i wstęp do tego, by stać się obiektem drwin i niesmacznych żartów.

Nadmierne owłosienie- dlaczego kobiety je mają?

To skutek wahań poziomu hormonów. Ich nadmierna ilość sprawia, iż paniom wyrasta wyraźny ciemny zarost, który natychmiast rzuca się w oczy. Kobiety dotknięte nadmiernym owłosieniem oczywiście starają się je usunąć, lecz ich wysiłki zazwyczaj spełzają na niczym. Ich kłopot ma bowiem głębsze podłoże i w jego rozwiązaniu pomóc może jedynie specjalistyczna terapia farmakologiczna, a nie doraźne domowe sposoby.

Do czego może doprowadzić nadmierne owłosienie u kobiet?

Po pierwsze do tego, że spadnie drastycznie ich samoocena. Pod wpływem tego, że nie będą się czuły wystarczająco atrakcyjnie, może rozwinąć się u nich depresja. Po drugie skutkiem nadmiernego owłosienia jest między innymi i to, iż nabiorą typowo męskich rysów. Fakt ten nie pozostanie oczywiście bez komentarza otoczenia.

Właśnie ta okoliczność sprawi, że panie z objawami nadmiernego owłosienia staną się obiektem drwin i niewybrednych żartów. Nie trudno zgadnąć, że one nie będą się im podobać. Jednak kobiety z objawami hirsutyzmu muszą chodzić do pracy czy spotykać się z ludźmi. Toteż próbują nie reagować na zaczepki innych, cierpiąc w samotności.

Jak kobiety dotknięte nadmiernym owłosieniem próbują ukryć swój problem?

To oczywiście zależy od tego, w jakim stopniu występuje nasilenie objawów choroby. Znaczenie ma też to, w którym miejscu występuje nadmierne owłosienie. Jeśli dotyczy ono twarzy, to panie golą się podobnie jak mężczyźni lub używają elektrycznych golarek.

Natomiast, gdy owłosienie występuje na nogach czy rękach, noszą ubrania z długimi nogawkami i rękawami. Jest to o tyle problematyczne, że trudno wytrzymać w golfie podczas fali zabójczych upałów. Chodzenie w spodniach przymusowo odbiera też poczucie kobiecości i seksapilu.

Jak jeszcze usuwa się nadmierne owłosienie u pań?

Pomocny jest wosk i depilacja nim. Jednak jest to bolesna metoda. Ponadto działa na krótką metę. Panie próbują również pęsetą wyrywać najgrubsze włoski. Nie da się jednakowoż ukryć, że po takim zabiegu skóra jest jeszcze bardziej podrażniona, a i widoczne ślady po tym zabiegu trudno skutecznie ukryć. Pęseta jest to dość radykalne działanie, ale niestety przynosi ono dość mizerne rezultaty.