Skip to content Skip to footer

Impreza z dala od Katowic – tylko jak tam dojechać?

Zorganizowanie imprezy wymaga nie lada wysiłku od jej gospodarza – zwłaszcza, jeśli jest to impreza plenerowa. Coraz więcej mieszkańców Katowic decyduje się na urządzenie przyjęcia poza miastem. Dlaczego? Otóż w dzisiejszych czasach modnym stało się imprezowanie połączone z wypoczynkiem na świeżym powietrzu.

Transport w plener – czy wszyscy się zmieszczą?

Z Katowic do Zakopanego jest prawie 180 km. Na Mazury – prawie 500. O polskim morzu nie warto nawet w tym momencie wspominać. Czym więc przetransportować uczestników planowanej imprezy w tzw. plener? Najlepiej wynająć busa! Wynajem busów w Katowicach to coraz bardziej dochodowa gałąź usługowa. Popyt na usługi przedsiębiorstw o takim profilu wciąż wzrasta i nie zanosi się na tendencję spadkową w ostatnim czasie.

Wynajem busów – koszt

Wynajem busów w Katowicach kwitnie, a co za tym idzie – kwitnie również konkurencja. Dzięki temu klienci mają w czym wybierać. I mowa tutaj nie tylko o ilości nowych firm zajmujących się wynajmem busów w Katowicach oraz o dostępnych markach samochodów. Chodzi oczywiście także o zróżnicowanie ofert cenowych poszczególnych firm usługowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego portfela.

Od czego zależy koszt całkowity wynajmu busa?

Wynajęcie busa w Katowicach wiąże się z poniesieniem jednorazowej opłaty, której wysokość jest uzależniona przede wszystkim od długości kursu (ilości przebytych kilometrów). Bardzo ważne jest też, czy kierowca ma czekać na uczestników imprezy (np. często jeśli jest to wesele lub przyjęcie z okazji osiemnastych urodzin, goście przyjeżdżają busem i kierowca czeka wraz z nimi do zakończenia imprezy, a następnie zabiera wszystkich i odwozi do domów – ilość godzin oczekiwania kierowcy również ma wpływ na cenę usługi). Jeśli natomiast jest to dla uczestników przyjęcia kurs tylko w jedną stronę, a powrót gości z imprezy planowany jest za kilka dni – należy liczyć się dodatkowymi kosztami, jakie trzeba ponieść przez wzgląd na powrót kierowcy z miejsca imprezy do Katowic.