Skip to content Skip to footer

Praca jako opiekunka do dziecka – ciekawa propozycja dla uczniów i osób chcących dorobić

Bardzo dużo osób jest w takiej sytuacji życiowej, że potrzebuje sobie dorobić. Ale gdzie można znaleźć pracę, która nie wymaga wyspecjalizowanych zdolności i umiejętności? Świetnym pomysłem jest praca jako opiekunka do dziecka.

Opiekunka do dziecka – jakie kwalifikacje należy posiadać?

Wiele osób umieszcza w internecie ogłoszenia – szukam pracy jako opiekunka do dziecka. Jednak wiele z tych osób nie posiada żadnego doświadczenia w tej dziedzinie i będzie im trudno znaleźć chętne osoby, które powierzą im swoje pociechy.

Osoba, która chce się opiekować maluchami powinna przede wszystkim posiadać doświadczenie. Może to być doświadczenie w opiece na młodszym rodzeństwem. Dotyczy to w szczególności młodych osób. Starsze panie mogą pochwalić się doświadczeniem, które oparte jest na wychowaniu własnych dzieciaków i wnucząt. Dodatkowymi atutami dobrej opiekunki jest znajomość jakiegoś języka obcego, umiejętność gotowania i pomoc w odrabianiu lekcji.

Ile można zarobić jako opiekunka do dziecka?

Nie można jednoznacznie określić kwoty, jaką można zarobić. Zarobki różnią się od siebie w zależności od regionu zamieszkania, wielkości miejscowości oraz tego, czy ma to być jednorazowa praca czy stała.

Kwoty są różne. Stawki godzinowe zaczynają się od 10 złotych, a kończą nawet na 40-50 złotych. W przypadku pracy na pełen etat zwyczajowo jest to kwota o równowartości minimalnego wynagrodzenia. Ale oczywiście bardzo często można liczyć na fajne premie i dodatki.

Kto najchętniej opiekuje się dziećmi?

Przeglądając ogłoszenia – Szukam pracy jako opiekunka do dziecka najczęściej można natknąć się na osoby młode, które się uczą. Jest to forma dorobienia do kieszonkowego, uzbierania na wakacje lub na jakiś elektroniczny gadżet. Ucząc się można wygospodarować czas nie tylko w weekend, ale także w tygodniu w godzinach wieczornych, kiedy to opiekuna jest szczególnie potrzebna.

Bardzo wiele osób szukających pracy jako opiekunka do dziecka to osoby starsze na emeryturze. Są to panie, które wychowały już swoje dzieci i wnuki i brakuje im kontaktu z maluchami. Jest to także świetny pomysł, aby dorobić sobie do emerytury.