Skip to content Skip to footer

Folia bąbelkowa – wszystko co warto o niej wiedzieć

Zakupy przez Internet z roku na rok są coraz bardziej popularne. Sklepy internetowe otwierają się każdego dnia. Warto pamiętać, że odpowiednie zapakowanie towaru jest jednym z najważniejszych elementów wysyłki. I tu właśnie pojawia się folia bąbelkowa, z którą każdy z nas miał kontakt. Czy jednak wiemy, do czego jeszcze można wykorzystać folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa – co to jest?

Jak wygląda folia bąbelkowa wie każdy. Jak powstaje – już nie.

Produkcja folii bąbelkowej rozpoczyna się od wykorzystania maleńkich kulek żywicy polietylenowej, które trafiają do dużego bębna, w którym są przetapiane w przezroczystą folię. Następnie folia trafia na rolkę ze specjalnie wyciętymi otworami. Przesuwanie foli powoduje wdmuchiwanie powietrza, z którego powstają pęcherzyki.

Końcowym etapem jest nawiniecie folii bąbelkowej na rolki oraz przycięcie do odpowiednich rozmiarów. Produkcja folii bąbelkowej jest skomplikowanym procesem. Powietrze może wydostać się z folii co zmniejszy jej skuteczność. Dlatego część producentów stosuje dodatkową warstwę, która zabezpiecza pęcherzyki powietrza przed rozszczelnieniem.

Jak wykorzystać folię bąbelkową?

Folią bąbelkową producent zaleca owijanie wszystkich towarów, które są delikatne i mogą uszkodzić się w trakcie transportu. Szkło, sprzęt AGD czy mała elektronika koniecznie musi być dobrze zabezpieczona. Warto jednak pamiętać, że w warunkach domowych folia bąbelkowa również często się przydaje.

Folia pęcherzykowa warto zabezpieczyć przedmioty w trakcie remontu czy przeprowadzki, dzięki temu można mieć pewność, że nasze rzeczy nie ulegną zniszczeniu.

Folią bąbelkową producent zaleca również zabezpieczenie ogrodu zimą. Rośliny, które przemarzną na wiosnę nie zakwitną. Folia z pęcherzykami ma właściwości termoizolacyjne. Jest również materiałem stosunkowo tanim, dzięki czemu zabezpieczenie ogrodu nie będzie bardzo kosztowne.

Myśląc o folii bąbelkowej nie można zapomnieć o jej właściwościach rekreacyjnych. O tym, że folia z pęcherzykami świetnie relaksuje wiedzą wszyscy. Warto jednak pamiętać, że jest to również świetny materiał do kreatywnych zabaw z dziećmi. Malowanie przy pomocy folii bąbelkowej to świetna zabawa, a także sposób na poprawę zdolności sensorycznych u najmłodszych.