Skip to content Skip to footer

Założenie sklepu internetowego – na co zwrócić uwagę?

W dobie pandemii koronawirusa dużo osób decyduje się na robienie zakupów drogą online. Nic w tym dziwnego. To przecież bezpieczny, wygodny i szybki sposób. A czy równie łatwe jest założenie sklepu internetowego? Odpowiemy na to pytanie oraz sprawdzimy, jak prowadzić sklep internetowy, aby nie zbankrutować.

Jak otworzyć sklep internetowy – cztery etapy

Jeśli jesteśmy początkującymi osobami w branży e-commerce (szeroko rozumiany handel w internecie), to musimy na spokojnie przemyśleć, co chcemy sprzedawać. Warto stworzyć opis, ustalić odpowiednią cenę i zadbać o jedyną w swoim rodzaju grafikę.

W drugim kroku ważny będzie wybór rozwiązań pozwalających na proste prowadzenie sklepu online. Do otwarcia tego typu działalności konieczne będą także: oryginalnie prezentująca się domena oraz hosting. Na koniec należy pamiętać o efektywnej promocji, dzięki które dotrzemy do potencjalnych klientów.

Czy wykonanie i założenie sklepu internetowego jest trudne?

To zależy do różnych czynników, chociażby od tego, jak bardzo rozbudowany będzie nasz sklep. W przypadku, kiedy liznęliśmy już co nieco programowania stron, to wykonanie strony internetowej nie okaże się bardzo skomplikowanym zadaniem – szczególnie w środowisku WordPress.

Gorzej, gdy jest to dla nas czarną magią. Wówczas warto skorzystać z pomocy doświadczonych programistów, którzy swoją pracę wykonają w stu procentach profesjonalnie i bardzo dokładnie. Wtedy będziemy mieć pewność, że sklep okaże się miejscem funkcjonalnym (z logiem w lewym górnym rogu albo pośrodku) i przyjaznym dla internautów, zainteresowanych naszym asortymentem.

Jak prowadzić sklep internetowy, aby przynosił zyski?

Wiemy już, co jest istotne w kwestii: jak otworzyć sklep internetowy. A co dalej? Wierzymy, że jego założenie to świetny i bez wątpienia przyszłościowy pomysł. Nie wystarczy jednak być cierpliwym, aby wreszcie zacząć zarabiać spore pieniądze. Zyski pojawią się prędzej czy później, pod warunkiem przestrzegania ustalonych zasad.

Po pierwsze należy stosować oryginalne opisy, wysokiej jakości produktów i wyraźne zdjęcia. Po drugie towary i poszczególne kategorie mają być dobrze widoczne. Podobnie wszelkie informacje na temat dostawy, sposobach płatności, regulaminu, polityki prywatności, danych kontaktowych itd. No i zawsze trzeba być dostępnym dla klientów – odbierać telefony i odpisywać na maile.