Skip to content Skip to footer

Opakowania jednorazowe dla profesjonalistów

Rynek gastronomiczny nieustannie ewoluuje. Dynamicznie zmieniające się upodobania konsumentów są coraz bardziej widoczne w codziennej pracy restauracji czy kawiarni. Coraz więcej osób docenia możliwość skorzystania z dostaw do domu, zwiększa się też zasięg dostępności takich usług i dziś nie są one zarezerwowane już tylko dla mieszkańców dużych miast. Gastronomia musi być więc dobrze przygotowana do tego, by móc skutecznie konkurować również na polu usług cateringowych czy dostaw pojedynczych dań na wynos.

Dobre przygotowanie podstawą sukcesu

Nawet najlepszy szef kuchni nie będzie w stanie skutecznie konkurować na polu dostaw posiłków, jeśli nie będzie posiadał odpowiednio zaplanowanego zaplecza technicznego. Podstawowym narzędziem powinny być odpowiednio dobrane opakowania jednorazowe. Ich właściwy dobór jest niezwykle ważny, by klient otrzymywał zamówione posiłki w jakości jak najbardziej zbliżonej do tej dostępnej w lokalu. Warto więc skorzystać z doświadczania dystrybutorów czy hurtowni opakowań, by odpowiednio dobrać rodzaje opakowań, które będą używane. Inne opakowania jednorazowe będą potrzebne w kawiarni dostarczającej klientom ciasta i kawę, inne natomiast w restauracji, która w ofercie dowozów czy cateringu będzie posiadać zupy i dania gorące, często z sosami, co zwiększa wymagania w procesie ich logistyki i transportu.

Różnorodne możliwości

Oferta rynku opakowań jednorazowych jest ogromna. Każda hurtownia opakowań dysponuje szerokim wachlarzem produktów: od podstawowych plastikowych naczyń i sztućców, przeznaczonych do serwowania czy transportu produktów mało wymagających, po te zdecydowanie bardziej specjalistyczne. Warto podkreślić, że zarówno konsumenci, jak i branża spożywcza skłaniają się obecnie ku coraz bardziej ekologicznym rozwiązaniom, dlatego w każda hurtownia opakowań posiada w swojej ofercie coraz więcej neutralnych dla środowiska propozycji. Wśród nich są nie tylko modne od kilku lat naczynia z otrąb, ale także opakowania jednorazowe wyprodukowane z nowoczesnych tworzyw imitujących plastik, lecz całkowicie biodegradowalnych, o neutralnym wpływie na środowisko. Klienci od lat coraz bardziej doceniają takie rozwiązania, ponieważ są one komfortowe, opakowania są bezpieczne i odporne na działanie temperatury i wody, ale, co równie ważne, dają też poczucie troski o środowisko naturalne.