Skip to content Skip to footer

Dobre praktyki w wyborze tkanin na pościel

Właściwości i cena materiału będą odpowiednim parametrem, kiedy przyjdzie wybierać pościel do sypialni. Dobry wypoczynek to zdrowy sen. A krzepiący sen to wygodne łóżko i przyjemna pościel. Na co zwracać uwagę kupując w sklepie pościel? Oto praktyczne rady.

Dopasowanie

Na rynku jest wielu producentów pościeli i łóżek, dlatego wymiary jednych i drugich wyrobów są różne. Łóżko dopasowuje się do pomieszczenia. Pościel do łóżka, a powłoczki na poduszki i kołdrę do ich wielkości. Ta cecha podczas zakupów jest istotna i może uchronić przed niepotrzebnymi przeróbkami powłok, kiedy odwiedzicie sklep z pościelą.

Pora roku

Są materiały gładkie i porowate. Inne są połyskliwe, a jeszcze inne matowe. Jakie tylko chcesz oferuje sklep z pościelami. Każdy z nich zachowuje się inaczej w odniesieniu do warunków klimatycznych. Latem trzeba wybierać gładkie i połyskliwe jak satyna. Zimą zdecydowanie lepsza będzie wełniana popelina na pościele Sklep z pościelą nie jest najlepszym miejscem dla dokonywania takich oględzin. Zdecydowanie lepiej wybrać na punkt testowy sklep z materiałami. Tam można dotknąć tkaniny i zbadać go większym spektrum zmysłów.

Pranie i prasowanie

Jeśli często zmieniasz pościel nie kupuj tkanin o luźnych splotach, jak perkal z krótko włóknistej bawełny. Po wielu praniach luźny płócienny splot ulega rozrzedzeniu. Materiał staje się wiotki i może pękać. Lepiej wybrać wtedy odmianę płótna o ścisłym splocie. I do tego rodzaju eksperymentów lepszy niż Sklep z pościelami będzie magazyn materiałów sprzedawanych na metry.

Stopień zagęszczenia splotu wpływa na efekt prasowania. Do tych trudnych do rozprasowania trzeba używać preparatów ułatwiających tę czynność.

Praktyczne rady – materiały

Oto kilka gatunków popularnych materiałów, z których można uszyć pościele Sklep z tkaninami – kolejny raz – to miejsce, do którego trzeba skierować pierwsze kroki, żeby organoleptycznie poznać temat.

Frotte

Tkanina frotte składa się z bawełny, ale może zawierać len, bambus lub składniki syntetyczne. W przypadku pościeli lepiej wybrać frotte, przynajmniej w trzech czwartych składającą się z włókien pochodzących z natury. Wtedy bielizna zakupiona w sklepie z pościelą będzie bardziej użyteczna.

Flanela

Cechą flaneli jest tzw. bouffant termin, który został zapożyczony ze sztuki fryzjerskiej i zapewnia tkaninie miękkość i zdolność zatrzymywania ciepła.

Tencel

Wykonany z włókien drewna eukaliptusowego. Tencel przypomina miękką bawełnę. Jest nowością i nie każdy sklep z pościelą oferuje ten materiał.