Skip to content Skip to footer

Jak najlepiej wypolerować panele podłogowe?

Wyłożenie podłogi deskami lub panelami należy do jednych z najpopularniejszych rozwiązań aranżacyjnych. Oczywiście każdy chciałby, aby jego panele podłogowe cechował dobry, doskonale się prezentujący połysk, jednak nabłyszczanie paneli z użyciem standardowych środków czystości jest niemalże niemożliwe. Dlatego warto postawić na dobry nabłyszczacz do paneli.

Jak działają nabłyszczacze do paneli?

Jak wiadomo, powierzchnia paneli podłogowych zwykle ma wiele nierówności, co nie tylko utrudnia czyszczenie, ale przede wszystkim polerowanie ich powierzchni. W końcu zabrudzenia dostają się do miejsc niedostępnych dla klasycznego mopa. Jak w takim wypadku można nadać panelom połysk?

Z pomocą przychodzi Nabłyszczacz do paneli, którego działanie polega przede wszystkim na wnikaniu we wszystkie wgłębienia na podłodze i stworzeniu na panelach równej, błyszczącej warstwy polimerowej. Dzięki temu panele nabierają połysku, który byłby niemożliwy do nadania w żaden inny sposób.

Co jeszcze cechuje panele wypolerowane nabłyszczaczem?

Oczywiście głównym zadaniem nabłyszczacza do paneli jest zapewnienie połysku, ale warto też podkreślić, że zapewnia on podłodze silne właściwości antypoślizgowe. Są one szczególnie cenione na dużych halach sportowych.

Ponadto nabłyszczacze do paneli mają również właściwości ochronne, które nie tylko chronią panele przed nieczystościami, ale również zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Przekłada się to w znacznym stopniu na ich wygląd oraz żywotność.

W jaki sposób używać nabłyszczacza do paneli?

Nabłyszczacz najlepiej jest rozprowadzać po panelach poprzez zwykłe polerowanie z użyciem ścierki lub mopa. Taka praca może i jest męcząca, ale za to zapewnia doskonałe efekty.

W przypadku większych powierzchni założonych panelami podłogowymi sugeruję się stosowanie specjalnych maszyn do polerowania. Pozwalają one szybko i skutecznie rozprowadzić nabłyszczacz do paneli przecinak a praca z ich użyciem nie powinna być ani trochę męcząca. Dzięki temu można nabłyszczać nawet setki metrów kwadratowych panelowej podłogi.