Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto postawić na pojemniki magazynowe do magazynów automatycznych?

W Polsce magazyny automatyczne zdobywają coraz większą popularność, dlatego też firmy coraz częściej inwestują w pojemniki magazynowe, które są do nich przystosowane. W dużej mierze to właśnie dzięki odpowiednim pojemnikom można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów.

Wysoka precyzja dla nieprzerwanej pracy systemu

Specjalne skrzynie magazynowe zaprojektowane są do zastosowań w zautomatyzowanych systemach magazynowych. Dzięki idealnemu dopasowaniu można liczyć na cichą pracę i zredukowanie poziomu hałasu w automatycznych magazynach. Godne polecenia są przede wszystkim pojemniki składane, dzięki którym można zaoszczędzić sporo cennego miejsca w magazynie. Pojemniki są bardzo wytrzymałe i łatwe w obsłudze. Ergonomiczne kształty sprawiają, że pojemniki są także łatwe w przenoszeniu.

Pojemniki na wymiar

Na rynku można znaleźć wielu producentów, którzy wykonują Pojemniki magazynowe na wymiar. Jest to idealny wybór dla firm, które korzystają z nietypowych przenośników taśmowych. Większość producentów umożliwia wybranie nie tylko szerokości, długości i głębokości pojemników. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać także konkretne dno. Warto wspomnieć również o tym, że na zamówienie klientów istnieje możliwość naniesienia na pojemniki magazynowe kodów kreskowych albo etykiet RFID. Wybrać można także kolor skrzyń oraz nadruk. Oryginalne skrzynie magazynowe z logo firmy mogą pełnić nie tylko zadania użytkowe, ale również można wykorzystać je jako reklamę. Nadruki wykonuje się najczęściej sprawdzoną metodą sitodruku lub tampodruku. Istnieje również możliwość wytłaczania na gorąco i formowania techniką wtryskową.

Dlaczego warto postawić na wysokiej jakości skrzynie magazynowe?

Porządne pojemniki magazynowe są bardzo łatwe w czyszczeniu. Ścianki wewnętrzne i zewnętrzne są idealnie gładki, dzięki czemu spełniają wysokie standardy utrzymania higieny. Pojemniki zaprojektowane są w taki sposób, aby można je było wkładać jeden do drugiego. W ten prosty sposób można zaoszczędzić sporo miejsca na czas magazynowania lub transportowania. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki opisanemu systemowi składowania można zaoszczędzić nawet 75% cennego miejsca. Do wszystkich pojemników magazynowych można dokupić także pokrywki, które znacząco zwiększają szczelność i chronią transportowane ładunki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Tylko oryginalne pojemniki od renomowanych producentów mogą pochwalić się dużą nośnością i wytrzymałością.