Skip to content Skip to footer

Jakie są zalety folii bąbelkowej?

Nie ulega wątpliwości, że folia pęcherzykowa to jeden z najczęstszych używanych materiałów służących do pakowania oraz zabezpieczenia produktów. Produkt ten został wprowadzony do użytku dopiero w XX wieku, ale za to bardzo szybko zdobył obecny rynek. Co więcej, współcześnie folia pęcherzykowa jest wykorzystywana zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przedsiębiorstwach.

Folia pęcherzykowa – co to jest?

Folia pęcherzykowa to plastikowe i przezroczyste tworzywo stosowane w celu zapakowania kruchych towarów. Mianowicie umieszczone w tej folii pęcherzyki zapewniają amortyzację dla wartościowych przedmiotów. Ponadto tej rodzaj folii stworzyli Alfred Fielding i Marco Chavannes. W późniejszym czasie założyli oni firmę, w której głównie produkowali folię bąbelkową. Oczywiście producent folii bąbelkowej oferuje różne jej kolory i rozmiary. W obecnych czasach produkcja folii bąbelkowej odbywa się za pomocą najwcześniejszej technologii, a dokładnie przy użyciu specjalnych maszyn.

Dlaczego warto stosować folię pęcherzykową?

Bezspornie produkcja folii bąbelkowej możliwa jest tylko dzięki nowoczesnym technologiom. Niewątpliwie największą zaletą folii pęcherzykowej jest ochrona towaru przed uderzeniami i wstrząsami podczas transportu. Oprócz tego Producent folii bąbelkowej proponuje przeróżne jej rozmiary. Dzięki temu nadaje się ona idealnie również do pakowania dużych przedmiotów, taki jak sprzęt AGD i RTV. Tak więc znalazła ona zastosowanie głównie w firmach transportowych i przeprowadzkowych, a także w sklepach internetowych. Warto zaznaczyć, że bardzo delikatne dobra powinny być owinięte folią pęcherzykową kilka razy. Poza tym folia ta jest delikatna i lekka, co jest szczególnie istotne w wysyłce i transporcie dóbr konsumpcyjnych.

Kolejnym atutem folii pęcherzykowej jest wodoodporność. Z całą pewnością ochrania ona produkty przed zawilgoceniem oraz zalaniem wodą i inną cieczą. Należy zaznaczyć, że nie zawsze towary są owinięte w folię bąbelkową. Folia bąbelkowa czasami też wypełnia wolne przestrzenie w kartonach, w których umieszczone są różne rzeczy. Podsumowując, folię pęcherzykową użytkownik powinien wykorzystywać ze względu na jej wiele zalet. Folia ta przede wszystkim pozwala uniknąć zniszczeń i strat w trakcie transportowania dóbr.