Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto ogrzewać dom ekogroszkiem?

Klimat w Polsce jest umiarkowany i niestety przez kilka miesięcy w roku dom musi być ogrzewany. Najlepszym rozwiązaniem jest ekogroszek, którym można palić w zwykłych piecach, jak i również w piecach z automatycznym podajnikiem.

Ekogroszek hurt – oferta dla firm i osób prywatnych

Przed zakupem opału na sezon zimowy warto sprawdzić oferty kilku dostawców. Idealnym rozwiązaniem jest przeglądnięcie przedsiębiorstw, które sprzedają hurtowo ekogroszek. W takich miejscach jest najczęściej także możliwość kupna mniejszej ilości przez gospodarstwa domowe.

Ekogroszek hurt jest najczęściej pakowany w worki 25 lub 10-kilogramowe. Dzięki temu można zachować czystość i przewieźć mniejszą ilość samochodem. W wielu firmach jest możliwość negocjacji ceny i kupna także innych rodzajów opału.

Rodzaje ekogroszku

Ekogroszek jest wyprodukowany z węgla brunatnego lub kamiennego. Najczęściej dostępnych jest kilka rozmiarów bryłek. Najmniejsze z nich mają jedynie 5 mm, a największe można znaleźć nawet o średnicy 2,5 cm.

Wyróżnia się kilka rodzajów ekogroszku. Czarny najczęściej spotykany ma niską zawartość popiołu. Można znaleźć także czerwoną odmianę, która ma jeszcze mniej popiołu. W czasie jesiennych chłodów można skorzystać z niebieskiego ekogroszku, który ma wartość opałową od 21 do 24 MJ/kg.

Dlaczego warto wybrać ekogroszek?

Każda osoba, która dba o środowisko naturalne i chce ekologicznie ogrzewać swój dom, powinna kupić ekogroszek. Ma on doskonałe właściwości palne i przy okazji nie pozostaje po nim dużo popiołu. Świetnie sprawdza się do ogrzewania dużych domów, jak i niewielkich mieszkań.

Dużym plusem ekogroszku jest możliwość palenia w piecach z podajnikami. Nie emituje on dużych ilości tlenku węgla i innych szkodliwych substancji. Cena jest atrakcyjna, a wybierając ekogroszek z hurtowni, można jeszcze więcej zaoszczędzić. Warto na pewno na początek kupić jeden worek, aby sprawdzić, jak dobrze się pali i czy nadaje się do ogrzania danego obiektu. Ekogroszek jest opałem wysokiej jakości.