Skip to content Skip to footer

Producenci bram garażowych

Brama garażowa powinna dobrze chronić auto przed kradzieżą, zabezpieczyć je przed złymi warunkami atmosferycznymi oraz stanowić spójną z pozostałymi elementami ozdobę otoczenia domu. Producent bram garażowych do tych wymagań musi jeszcze dodać sprawnie działający mechanizm i wysokiej jakości materiał wykonania.

O co muszą zadbać producenci bram?

Zazwyczaj każdy Producent bram garażowych specjalizuje się w konkretnym rodzaju asortymentu. Dzięki temu może zaoferować produkt najwyższej jakości i z bardzo dobrych materiałów. Ważne jest wprowadzane do swoich produktów najnowszych rozwiązań technologicznych. Ma to duże znaczenie zarówno w kwestii sterowania mechanizmem otwierania i zamykania bramy, jak i w zakresie zabezpieczenia przed włamaniem i kradzieżą. Producent bram garażowych powinien bardzo dbać o niezawodność wyrobu, gdyż powtarzające się sytuacje awaryjne mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych klientów.

Rodzaje bram garażowych

Najpopularniejszy podział bram garażowych to bramy segmentowe, rolowane, rozwierne i uchylne. Ze względu na cenę oraz duże możliwości zautomatyzowania obecnie największym powodzeniem cieszą się bramy rolowane i segmentowe. Bramy tego typu nie wymagają dużo miejsca i są bardzo łatwe w obsłudze. Dodatkowo można je montować w garażach małych i dużych. Wielu producentów oferuje wykonanie bram pod indywidualne zamówienie i o specjalnych wymiarach, Bramy rozwierne niemal zupełnie przestały być używane w nowoczesnym budownictwie. Zazwyczaj są montowane na posesjach, gdy właścicielom zależy na zaakcentowaniu dawnego stylu domu. Bramy rozwierne również mogą mieć zamontowany w pełni nowoczesny automat z pilotem do sterowania bramą. Jest to wersja droższa od bram segmentowych, ponieważ wymaga podwójnego mechanizmu – po jednym przy każdym skrzydle.

Co warto wiedzieć o producencie bram?

Przed zakupem konkretnej bramy dobrze jest sprawdzić danego producenta. Można to zrobić czytając opinie na internecie lub poprzez rozmowę z właścicielami bramy od tego producenta. O produkt dobrze jest też dokładnie wypytać przedstawiciela firmy. Trzeba pamiętać, że klient zawsze dostaje gwarancję na wypadek problemów z produktem i jeśli po zamontowaniu brama nie będzie prawidłowo działać trzeba zwrócić się do producenta o wymianę wadliwego elementu lub zwrot kwoty wyłożonej na zakup bramy. Dlatego zaleca się wybierać producentów, którzy działają legalnie i prowadzą dokumentację sprzedaży.