Skip to content Skip to footer

Jak dbać o wózki widłowe?-poszukujemy dobrego serwisu na śląsku

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie pracę na magazynie bez wózków widłowych. Odciążają magazynierów, ograniczają ilość przenoszonych kilogramów i przyspieszają pracę. Do tego są niezbędne przy załadunku i rozładunku dużych samochodów ciężarowych. Ale także często przydają się w działach produkcyjnych, chociażby po to by utrzymać odpowiednie zaopatrzenie stanowisk pracy. Nie jest to jednak tani sprzęt, więc warto o niego dbać a do tego potrzebny jest serwis i to dobry wózków widłowych.

Serwis wózków widłowych- nie tylko w razie awarii

Zapewnienie prawidłowego działanie wszelkiego sprzętu w firmie przekłada się nie tylko na wydajną pracę, czy możliwość realizacji zamierzonych celów. To najczęściej też względy bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie pracowników. Nie inaczej jest w przypadku wykorzystywania wózków widłowych. Tylko w pełni sprawne wózki są bezpieczne, a nagłe awarię tak istotnego sprzętu, zwłaszcza na magazynach, mogą zniweczyć nawet najlepszy plan logistyczny. Dlatego wózki widłowe powinny być poddawane okresowym przeglądom przez wykwalifikowanych specjalistów, a takich znajdziemy też na śląsku w serwisach wózków widłowych. Ważne jest by między innymi w odpowiednim momencie smarować oraz wymieniać wszystkie niezbędne części eksploatacyjne. To nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale w dużej mierze może ograniczyć liczbę awarii oraz przedłużyć życie wózkom widłowym.

Co jeszcze oferują serwisy

Z serwisu wózków widłowych zwykle korzysta się w przypadku awarii czy rutynowych przeglądów. Ale wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „wózki widłowe Śląsk” by dowiedzieć się, że serwisy oprócz naprawy czy sprzedaży sprzedaży części zamiennych świadczą też inne usługi. Między innymi wypożyczają wózki widłowe co może być niezwykle przydatną opcją w przypadku poważniejszej awarii posiadanego sprzętu. Z wypożyczenia w serwisie można też skorzystać w przypadku dodatkowego projektu, który wymaga posiadania dodatkowego wózka widłowego jedynie przez pewien czas. Taki najem może też być szansą na oszczędności i bardziej efektywną pracą w branżach charakteryzujących się wyraźną sezonowością.

Jak wybrać najlepszy serwis?

Szukając dobrego serwisu nie zawsze trzeba weryfikować jedynie te autoryzowane, zwłaszcza po gwarancji. Autoryzowany serwis wózków widłowych Śląsk będzie zwykle droższy, może mieć długi termin i kiepską lokalizację. Warto popytać kontrahentów czy znajomych. Opinii można też szukać w Internecie, wpisując takie hasła jak:
– wózki widłowe Śląsk;
– serwis wózków widłowych Śląsk;
– serwis, dobry wózków widłowych.
Warto wybierać też firmy serwisowe funkcjonujące na rynku już od dłuższego czasu, które mają doświadczenie w obsłudze wózków które ma się na stanie. Dobrze jest też, jeżeli serwis świadczy usługi z dojazdem do klienta.