Skip to content Skip to footer

Kilka sposobów pozycjonowania strony WordPress

Pozycjonowanie WordPress to jedno z ważniejszych zagadnień dla każdego, kto decyduje się na posiadanie witryny na tej platformie. Działania optymalizacyjne pozwalają na polepszenie widoczności strony w sieci. Jak tego dokonać?

Treść i odnośniki

Kluczową sprawą jest odpowiednia treść. Trzeba pamiętać, aby dla czytelnika była interesująca, a do tego dawała mu jakąś wartość i korzyść. Dla posiadacza strony wordpress pozycjonowanie musi obejmować czynności związane z odpowiednim doborem umieszczanych słów kluczowych, które odgrywają olbrzymią rolę w wybijaniu portalu do wysokich miejsc w wyszukiwarce. Bardzo istotne jest również ich zagęszczenie – frazy powinny być wplatane naturalnie i stanowić stosunkowo niewielką część całej treści.

Szczególną rolę odgrywa również stosowanie nagłówków i wypunktowań. Dzięki nim teksty są bardziej czytelne. Pozycjonowanie strony WordPress to także użycie odnośników, czyli linków do innych witryn. Treść warto dodatkowo wesprzeć odpowiednią grafiką.

WordPress pozycjonowanie a struktura strony

Frazy kluczowe, nagłówki i linki są ważne, jednak pozycjonowanie WordPress musi dotyczyć także właściwej struktury strony. Należy więc zadbać przede wszystkim o jej opis (meta description) – jest to o tyle istotne, że jego treść ukazuje się w wynikach Google. Można zatem zwrócić uwagę czytelnika, odpowiednio reklamując witrynę i zachęcając do jej odwiedzenia.

Kolejna sprawa to tytuł strony, obejmujący ok. 60 znaków. On również, podobnie jak meta description, musi zaciekawić i przyciągać uwagę. Tytuł powinien być też zgodny z zasadami SEO, czyli zawierać frazę kluczową. Dla pozycjonowania strony WordPress duże znaczenie ma też nazwa URL (do 70 znaków). Należy stworzyć ją tak, aby była możliwie prosta. Niezalecane są tu więc wszelkie znaki specjalne czy cyfry.

Wtyczki i urządzenia mobilne

Warto, aby osoba posiadająca stronę na WordPress skorzystała z właściwych wtyczek, które pomogą w pozycjonowaniu witryny. Dużą popularnością cieszy się w tym zakresie YoastSEO, stosowane przez sporą liczbę użytkowników. Wtyczek wspierających czynności optymalizacyjne jest oczywiście znacznie więcej.Pozycjonowanie strony WordPress wymaga również zwrócenia uwagi na czas jej ładowania się. Witryna powinna być także responsywna, czyli dostosowana do wielu urządzeń mobilnych.