Skip to content Skip to footer

Czy warto wybrać się na lifting twarzy?

Skóra twarzy niesamowicie zmienia się wraz z biegiem życia. Dosłownie odbijają się na niej różne nasze doświadczenia, ale też styl życia i wszystkie małe i większe grzeszki. Czasami nie pomagają nawet tak zwane dobre geny. Na szczęście dzisiaj nie musimy godzić się ze wszystkimi oznakami upływającego czasu. Dla kobiet chcących zadbać o siebie trochę bardziej medycyna estetyczna i kosmetologia mają sporo rozwiązań.

Lifting twarzy

Można dbać o wygląd swojej skóry. Rozpieszczać ją najlepszymi kosmetykami, które mają za zadanie na przykład wpływać na poprawę jędrności i gęstości skóry. Stosować jogę twarzy oraz masaże, które są teraz bardzo popularne i rzeczywiście przynoszą doskonałe efekty, jeżeli są wykonywane od dłuższego czasu i regularnie. Trzeba jednak przyznać, że czasami potrzebne są dużo bardziej inwazyjne metody.

Mowa tutaj między innymi o liftingu twarzy. Ten natomiast można wykonywać na wiele różnych sposobów. Lifting twarzy może być wykonany poprzez założenie tak zwanych złotych nici albo przy użyciu lasera. Warto wiedzieć o tym, że medycyna estetyczna i kosmetologia bardzo się rozwijają, dzięki czemu mogą dostarczać nowatorskie rozwiązania, które dają świetny efekt. A to wszystko przy znacznie mniejszej ingerencji w twarz. Jednym słowem, świetne efekty są naturalne, a od karykaturalnego wyglądu jesteśmy bardzo daleko.

Kiedy lifting twarzy?

Przyjęło się, że lifting twarzy to metoda, która jest dedykowana dla kobiet raczej dojrzałych, mających skórę mało jędrną. Rzeczywiście z tych zabiegów medycyny estetycznej najczęściej korzystają kobiety w drugiej połowie swojego życia. Warto jednak rozwiewać pewne mity.

Coraz młodsze panie oddają się w ręce kosmetologów i chirurgów. Nowatorskie metody pozwalają nie tylko na poprawę jędrności skóry, ale też na przykład delikatną zmianę rysów twarzy. Taki lifting może sprawić, że mocniej zaznaczona zostanie linia żuchwy nawet u pań młodych. Dzięki temu ich buzia będzie się im bardziej podobać, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Konsultacja u specjalisty od urody

Wybierając się na konsultację do kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej, warto zatem zapytać o to, jakie są możliwości ujędrnienia skóry w przypadku młodszego i starszego wieku. Co roku pojawiają się nowe metody, dlatego też dla każdej z pań będzie można dobrać coś odpowiedniego.

Dzięki temu czas będzie łaskawszy dla kobiety, która na długo zachowa atrakcyjny wygląd skóry.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.