Skip to content Skip to footer

Czy język angielski jest trudny?

Wydawać by się mogło, że biegła znajomość języka angielskiego jest obecnie standardem. Bez znajomości języka angielskiego trudno nam będzie znaleźć pracę w dużej korporacji. Wyobrażenia na temat znajomości angielskiego wśród rodaków są budujące, ale niestety znacząco odbiegają od rzeczywistości.

Powszechna znajomość języka angielskiego

Stwierdzenie, że niemal każdy w obecnych czasach potrafi swobodnie komunikować się w języku angielskim jest mitem. Oczywiście po otwarciu strefy Schengen i zniesieniu wiz turystycznych i biznesowych do Stanów Zjednoczonych, liczba użytkowników tego języka znacząco wzrosła, ale w skali państwowej, w dalszym ciągu nie jest satysfakcjonująca.

Uważa się, że zaledwie 6% rodaków potrafi biegle posługiwać się językiem angielskim, a niespełna 30% potrafi omówić w nim podstawowe sprawy.

Czy język angielski jest trudny?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy najpierw zapisać się na kurs angielskiego, żeby przekonać się czy ten język sprawia nam trudność. Na naszą korzyść działa wszechobecność języka angielskiego, dzięki której jesteśmy osłuchani z jego brzmieniem.

Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z angielskim, gramatyka tego języka może wydawać się nieco skomplikowana z uwagi na różnorodność konstrukcji gramatycznych. Niemniej jednak po pewnym czasie łatwo zaważyć, że w kwestia gramatyki języka angielskiego jest jak najbardziej do zrozumienia.

Jak i gdzie uczyć się języka angielskiego?

Osoby początkujące z pewnością powinny zapisać się na kurs angielskiego. Jest to świetna okazja do zawarcia nowych, ciekawych znajomości, a pomoc lektora w zrozumieniu podstawowych zasad języka angielskiego jest nieoceniona. Kurs angielskiego zarówno dla osób początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych organizowany jest niemalże w każdej szkole językowej.

Warto też śledzić ogłoszenia samorządowców, którzy dzięki wsparciu z funduszy unijnych, organizują darmowe kursy języków obcych. Należy jednak pamiętać o tym, że samo uczestnictwo w kursie angielskiego nie wystarczy do tego, aby przyswoić język. Konieczna jest także samodzielna praca w domu i dodatkowe materiały, których na szczęście jest pod dostatkiem na wielu stronach internetowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.