Skip to content Skip to footer

Jak tapetować pomieszczenia

Jak tapetować pomieszczenia? Coraz więcej osób zadaje sobie to pytanie, ponieważ tapety stały się bardzo modnym dodatkiem do wnętrz. Trzeba przyznać, że za ich pomocą można szybko odmienić charakter pomieszczenia, jednocześnie bez konieczności robienia bardzo dużego remontu. Wystarczy, aby ściany były dobrze przygotowane, wygładzone, by tapeta prezentowała się idealnie.

Jak kłaść tapetę?

Jak w takim razie kłaść tapetę? Najważniejsze jest właśnie odpowiednie przygotowanie ściany. To może wymagać czasu, szczególnie wtedy, gdy wcześniej położona była inna tapeta. Trzeba bardzo dokładnie usunąć stary klej oraz wszelkie nierówności. Warto przygotować się odpowiednio, kupując rzeczy takie jak na przykład nóż do cięcia tapet oraz bardzo dobry, jakościowy klej do tapet. Dzięki temu praca będziesz szła po prostu sprawniej i szybciej. Wcześniej trzeba zakupić odpowiednią ilość rolek. Tutaj przydaje się trochę matematyki, ponieważ musimy policzyć, ile tych rolek jest potrzebnych.

Na ilu ścianach kłaść tapety?

Na ilu ścianach kłaść tapety? Tak naprawdę można położyć je tylko na wybranych fragmentach ścian, na przykład tuż obok łóżka dziecka albo za zagłówkiem łóżka w sypialni. To wygląda bardzo ładnie i stanowi ciekawy kontrast dla reszty wystroju pomieszczenia. Ze względu na to, że tapety kupimy teraz w bardzo wielu różnych stylach, każdy znajdzie wzór dla siebie. Można postawić na coś bardzo delikatnego, co ledwo rzuca się w oczy. Popularne są również wzory kwiatowe, w których dominują mocne i nasycone kolory.

Samodzielnie czy z tapeciarzem?

Sporo osób zastanawia się nad tym, czy tapetę kłaść samodzielnie, czy być może skorzystać z usług kogoś, to zajmuje się tym zawodowo. Jak kłaść tapetę samodzielnie? Bez strachu. Wbrew pozorom wcale nie jest to taka trudna czynność. Oczywiście do pomocy przyda się druga osoba, szczególnie wtedy, gdy kładziemy tapetę drogą. Przecież nie chodzi o to, aby zniszczyć rolkę czy dwie. Dzięki pomocy i wsparciu po prostu łatwiej będzie przykleić tapetę bez wpadki. Dodatkowa para rąk przyda się do tego, aby rozsuwać tapetę z rolki. Wtedy jedna osoba nakłada klej i przykleja papier, a druga rozwija tapetę i przycina na samym dole. Warto zarezerwować na tę czynność nawet cały dzień, aby wszystko zrobić perfekcyjnie i dokładnie. W przypadku tapet drogich o pięknych wzorach jest to bardzo istotne. W końcu wtedy uzyskuje się efekt wow, a pomieszczenie jest całkowicie odmienione.