Skip to content Skip to footer

Czy warto czytać darmowe ebooki?

Zastanawiasz się, co warto przeczytać? Już mogę Ci powiedzieć, że jednym z lepszych wyborów będą darmowe ebooki, dostępne na stronach internetowych początkujących i już wydanych autorów.

Czy warto czytać darmowe ebooki?

czy-warto-czytac-darmowe-ebooki

Darmowe ebooki to dzisiaj sposób na promocję dla jeszcze niewydanego autora. Wystarczy podzielić się takim darmowym ebookiem w postaci PDF lub epub np. Na swojej stronie internetowej lub na facebooku. Jeśli darmowy ebook będzie dobrej jakości, zarówno pod względem skłądu jak i samej treści, autor może wyłącznie skorzystać. Jeśli jednak darmowe ebooki publikowane przez początkującego autora będą kiepskiej jakości, taka akcja promocyjna może przynieść odwrotny efekt.

Dlatego publikując darmowe ebooki autorzy muszą być bardzo ostrożni. Trzeba dopiąć wszystko na ostatni guzik. Ale odpowiadając na pytanie, czy warto czytać darmowe ebooki, z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że tak.

Darmowe ebooki to na ogół lepsza propozyccja niż książki papierowe wydane własnym sumptem. Po pierwsze, jeśli jeszcze nie znacie nazwiska danego autora, a pobierzecie jego darmowego ebooka, nic nie tracicie. Zaś powieści początkujących pisarzy, za które trzeba zapłacić to ryzyko. Groźba wydania nawet czterdziestu złotych za coś, co nie jest warte swej ceny.

Darmowe ebooki — skąd pobrać?

Zastanawiasz się skąd pobrać darmowe ebooki? Najlepiej ze strony autora lub z jego profilu na portalu społecznościowym. Możesz być pewien, że taki darmowy ebook pobierzesz w pełni legalnie. Pobierając darmowe ebooki z portali udostępniających setki tysięcy plików, możesz nawet nie wiedzieć, że łamiesz prawa autorskie. Dlatego szukając darmowych ebooków i pobierając je, używaj wyłącznie oficjalnych stron pisarzy i wydawnictw. Czasem nawet księgarnie internetowe posiadają specjalne sekcje poświęcone darmowym ebookom. To pozwala na przyciągnięcie do siebie jeszcze większej liczby czytelników.

Pamiętaj, by nie pobierać darmowych ebooków z podejrzanych portali. Jeśli ktoś oferuje darmowe ebooki raczej nie będzie oczekiwać od ciebie opłaty za założenie konta. Wystarczy się zarejestrować i pobrać darmowy ebook jako PDF i epub.