Skip to content Skip to footer

Standardowe metody na wyciszenie ściany

Wiele osób mieszka obecnie w blokach. Część z nich była budowana w przeszłości, kiedy nie przykładało się dużej uwagi do jakości wykonania ścian. Z tego powodu, w wielu miejscach wciąż słychać odgłosy dobiegające z pobliskich mieszkań. Czy można zaradzić temu problemowi, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Brak wyciszenia popularnym problemem

Odgłosy dobiegające z innych mieszkań są popularnym problemem praktycznie każdego bloku mieszkalnego. Jeżeli sytuacja ma miejsce np. w łazience, może nie być tak uciążliwym problemem. Niestety, bardzo często dochodzi do sytuacji, że odgłosy słychać w takich miejscach jak salon czy sypialna.

Tego typu sytuacje mogą znacznie zmniejszyć komfort życia w danym mieszkaniu. Z tego powodu, rozwiązaniem może okazać się Wyciszenie ścian.

Jak wygłuszyć ściany?

Wraz z pojawieniem się problemu, warto pomyśleć o jego natychmiastowym rozwiązaniu. Z tego powodu, każda osoba zmagająca się z problemem odgłosów dobiegających z zewnątrz, powinna pomyśleć nad odpowiednim wyciszeniem ścian.

W obecnych czasach, nie jest to zbyt trudne zadanie. Właściwie, to wystarczy posiadać odpowiednią sumę środków oraz wolny czas. Wyciszenie ścian polega na przyklejeniu odpowiednich elementów na daną powierzchnię. Wyciszenia są skonstruowane w postaci płyt posiadających stalową ramę wzmocnioną karton-gipsem. Dodatkowo, środek wyciszający stanowi najczęściej wełna mineralna. Jest to standardowy sposób wyciszenia ścian, który jednocześnie bardzo dobrze sprawdza się w praktyce. Z tego powodu, osoby zmagające się z takim problemem, powinny szybko decydować się na wyciszenie.

Podsumowując, odgłosy docierające z zewnątrz mieszkania mogą skutecznie zmniejszyć komfort życia w danym miejscu. Dlatego, nie warto zwlekać i męczyć się z problemem. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w wyciszenie ścian, które skutecznie może zredukować poziom hałasu docierającego z sąsiednich mieszkań czy klatki schodowej. Instalacja takiego pokrycia nie jest niczym trudnym, więc każdy da sobie radę.