Skip to content Skip to footer

Co wziąć ze sobą na wyprawę survivalową?

Planując wyprawę survivalową, trzeba bardzo dobrze ją zaplanować. Wszystko powinno być zapięte na ostatni guzik. Kluczowy jest nie tylko cel podróży, droga, którą będziemy się przechadzać, ale także sprzęt, który ze sobą zabierzemy typu toporek turystyczny, nóż, saperka itp.

Co jest niezbędne podczas wyprawy w nieznane?

Pakując się na wyprawę survivalową trzeba myśleć o tym, aby zabrać ze sobą wszystko, co jest niezbędne i będzie przydatne w czasie drogi, jednocześnie plecak nie może być przeładowany, gdyż będzie nam ciężko i niewygodnie. Najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt wielofunkcyjny, który będzie mógł spełniać różne funkcje. W sklepach turystycznych można znaleźć nie tylko noże, toporki turystyczne, ale także takie narzędzia jak saperko-siekiero-piła, która może pełnić funkcję dźwigni, młotka, ważne jest to żeby była ona dobrej jakości. Za pomocą noża będzie można przygotować posiłek, czy przyciąć małe gałęzie. Toporek survivalowy przyda się w przypadku przedzierania się przez gęste krzaki czy chaszcze, dzięki niemu utorujemy sobie drogę do wyznaczonego celu. Wybór sprzętu turystycznego jest bardzo duży. W sklepach znajdziemy takie rzeczy jak latarki, grube rękawice, liny, noże, toporek turystyczny, saperkę, ważne jest jednak to, aby wszystkie te rzeczy były solidne. Wybierając solidny sprzęt można mieć pewność, że na pewno sprawdzić się w czasie podróży.

Przydatne drobiazgi

Oprócz takich narzędzi jak toporek survivalowy, noże, rękawiczki, nie można zapominać również o drobiazgach np. bateriach, hakach, paskach zaciskowych, szeklach. Warto wziąć ze sobą również woreczki strunowe, które posłużą do przechowywania delikatnych rzeczy typu dokumenty czy telefon. Taki woreczek skutecznie odseparuje nasze rzeczy od wilgoci.

Decydując się na taką podróż, warto bardzo dobrze zaplanować poszczególne etapy wyprawy. Jeśli pierwszy raz wybieramy się w taką podróż, warto wziąć ze sobą osobę doświadczoną, która chodziła już na takie wycieczki. Najlepiej wcześniej też poczytać, jaki sprzęt ze sobą zabrać, jak się wyposażyć, aby nic nam później nie brakowało. Wiadomo, że wiele rzeczy uczymy się w trakcie, jednak warto skorzystać z doświadczenia innych.

Najważniejsze jest to, żeby nie decydować się na zakup najtańszych narzędzi, gdyż z pewnością długo nam nie posłużą i nie będą tak solidne i trwałe, jak te droższe.