Skip to content Skip to footer

Choroby żył – właściwa diagnostyka i skuteczne leczenie

Miażdżyca, cukrzyca i zatory żylne to główna przyczyna udarów i zawałów, które są jednym z najczęstszych powodów ciężkich upośledzeń, a także śmierci. Niestety w większości przypadków sami pracujemy na tego typu choroby, ponieważ są one ściśle związane z trybem życia, jaki prowadzimy na co dzień. Bardzo ważna jest również wcześniejsza diagnostyka.

Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice

Chirurgia naczyniowa Katowice to dział medycyny, który zajmuje się leczeniem operacyjnym w obrębie naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Jednak w zakres leczenia wchodzi najpierw przede wszystkim diagnozowanie. W niektórych wypadkach można również zastosować leczenie innymi metodami. Chirurg naczyniowy Katowice nim zastosuje odpowiednie leczenie, skieruje na specjalistyczne badania. Są to między innymi USG Dopplera tętnic szyjnych i kręgowych, USG dopplerowskie kończyn górnych i dolnych, w niektórych przypadkach także badanie dopplerowskie tętnic trzewnych. USG dopplerowskie udziela informacji o stanie przepływu krwi w tętnicy, a to określa jej drożność i diagnozuje, czy krew na przykład nie cofa się z powodu zatoru lub przewężenia powstałego na skutek zmian miażdżycowych. USG Dopplera daje obraz żył i tętnic w przekroju oraz stan ich wydolności. Dzięki temu istnieje możliwość wczesnej reakcji na zmiany w ich obrębie, które mogą zagrażać życiu pacjenta (na przykład grożąc chorobą zatorowo-zakrzepową i zatorowością płucną). Innym z badań, jakie wykona chirurg naczyniowy katowice, jest tomografia komputerowa żył i tętnic, arteriografia, angioskopia, flebografia oraz limfografia.

Te choroby kwalifikują do wizyty w poradni naczyniowej

Są to przede wszystkim: miażdżyca, zespół stopy cukrzycowej, choroby i zatory żył, tętniaki, owrzodzenia żylne, choroby nowotworowe układu limfatycznego, żylaki nóg, niewydolność żył głębokich oraz wszystkie inne schorzenia naczyń krwionośnych i limfatycznych. Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice to prawidłowa diagnostyka oraz skuteczne leczenie, które znacznie wpłynie na jakość zdrowia każdego pacjenta. Chirurgia naczyniowa Katowice to praca na najnowszych urządzeniach oraz przy wykorzystaniu nowoczesnych technik leczenia. Zatrudniona kadra to medycy z długoletnim doświadczeniem.