Skip to content Skip to footer

Gdzie najtaniej nadać paczkę?

W przypadku gdy goni nas czas i nie chcemy go tracić w oczekiwaniu na przyjazd kuriera, można daną przesyłkę nadać szybko, osobiście w punkcie nadania przesyłek. Stworzenie całej sieci punktów nadawania paczek to pełne uzupełnienie systemu logistycznego danej firmy kurierskiej.

Samodzielne doręczenie paczek

Kurierzy mają tak dużo pracy, że nie zawsze nadążają z przyjazdem po odbiór paczek. Alternatywą dla takiej sytuacji jest punkt nadawania paczek. Takie punkty nadawania paczek powstają już w całej Polsce i reprezentują dane firmy kurierskie. W przypadku gdy chcemy zawieźć paczkę do takiego punktu należy na zleceniu do kuriera zapisać informację, że dostarczymy przesyłkę sami.

Najtańsza paczka

Oddawanie paczek osobiście do punktów nadawania paczek znacznie obniża koszty takich przesyłek. Dzięki temu przesyłka jest tańsza. Jednak i tak w ofercie kurierskiej, dzięki internetowi można znaleźć najtańszą paczkę. Każdy chce wysyłać paczki po jak najbardziej okazyjnych cenach i dlatego też w sieci znajdują się porównywarki cen firm kurierskich. Cena przesyłki zależy od wielkości paczki, jej wagi, odległości dokąd jest ona wysyłana. Określając daną cenę przesyłki bierze się też pod uwagę czas, w jakim ma być ona dostarczona do odbiorcy. Niektóre firmy kurierskie mają różne ceny dla paczek o tych samych parametrach. Najtańsza paczka jest ofertą realną, tylko trzeba zawsze dobrze przejrzeć poszczególne cenniki firm kurierskich.

Różne opcje

Niektóre firmy oferują opcje, które znacznie obniżają cenę danej usługi. Punkt nadawania paczek jest właśnie takim przykładem. Przy niewielkim wysiłku, osoby, która przesyłkę nadaje, cena całej oferty może być znacznie niższa. Tego typu punkty powstają na zasadzie franczyzy i stają się już coraz bardziej popularne.

Jak nadać paczkę w punkcie nadawania paczek?

Decydując się na samodzielne nadanie przesyłki w punkcie jej nadawania, najpierw trzeba ten fakt zgłosić do firmy kurierskiej. Następnie, po otrzymaniu danego listu kurierskiego należy wraz z nim i przesyłką udać się do danego punktu, w którym wystarczy już tylko ją nadać.

Czy w każdym punkcie można nadać każdą paczkę?

Otóż nie w każdym punkcie nadawania można nadać każdą przesyłkę a wszystko to dlatego, że są limity. Punkty nadawania mają swoje ograniczenia, nie każdy przyjmie paczkę o takich a nie innych rozmiarach. Jednak lista okolicznych punktów jest dostępna na stronach internetowych.