Skip to content Skip to footer

Złuszczanie – zabieg niezbędny każdej skórze

Złuszczanie, mające na celu przede wszystkim pozbycie się martwego naskórka, jest jednym z niezbędnych każdej skórze zabiegów, oprócz oczyszczania i nawilżania. Nie zawsze jednak domowe wysiłki wystarczają.

Dobry peeling to podstawa

Kiedy na skórze gromadzą się martwe komórki skóry, które nie są usuwane, staje się ona szara, ziemista i brakuje jej promienności oraz ładnego kolorytu. Na tym nie koniec problemów. Warstwa ta powoduje też, że substancje dobroczynne zawarte w kremach czy maseczkach nie przedostają się w pełni do nowej skóry, a więc jest ona gorzej odżywiana. Poza tym zaleganie martwych komórek skóry blokuje ujścia gruczołów łojowych, co przyczynia się do powstawania niedoskonałości.

Peelingu potrzebuje każda cera, nawet wiotka, cienka, wrażliwa, skłonna do podrażnień czy nawet trądzikowa. Często można spotkać się z przekonaniem, że na przykład przy trądziku nie powinno się wykonywać zabiegu złuszczania, gdyż grozi to rozniesieniem bakterii po twarzy. Nie jest to jednak prawda, zawsze trzeba tylko dobrze dobrać peeling do potrzeb i warunków skóry.

Jaki peeling wybrać?

W domu można wykonywać peeling na bardzo różne sposoby. Domowe metody to między innymi peeling cukrowy, solny czy kawowy. Dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie drogeryjnych preparatów ze złuszczającymi drobinkami, a kiedy ma się wrażliwą skórę, zamiast takiego preparatu o drapiącej teksturze, należy wybrać peeling enzymatyczny, który rozpuszcza martwe komórki skóry, działając dużo delikatniej.

Jeszcze lepszym wyjściem jednak będzie cykliczne korzystanie z peelingów oferowanych przez salony kosmetyczne, na przykład esteti-med.pl. Nie trzeba, a nawet nie można robić często, niemniej jednak regularne wykonywanie takich zabiegów jest bardzo polecane. Mają one dużo bardziej zaawansowane działanie niż zwykłe peelingi stosowane w domu.

Co daje peeling w salonie?

W dobrym salonie można wykonać różne rodzaje peelingu, na przykład kawitacyjny, który przeprowadza się z wykorzystaniem specjalnego urządzenia. Jednak jeszcze lepszym wyjściem może być wybór peelingu medycznego – ich opis można znaleźć na stronie www.esteti-med.pl. Zabiegi takie przeprowadza się z użyciem kwasów owocowych bądź innych, których rodzaj dobiera się do typu skóry.

Gwarantują one bardzo silne działanie i nie jest to bynajmniej tylko wygładzenie skóry i złuszczenie martwego naskórka. Peeling chemiczny usuwa też przebarwienia, niedoskonałości, a nawet drobne bruzdy i zmarszczki. Odsłania zdrową, piękną i nową cerę, która lepiej wchłania składniki odżywcze i jest promienna.