Skip to content Skip to footer

Zastosowanie palet higienicznych H1

Palety higieniczne typu H1 to inaczej palety charakteryzujące się niezwykle dużą wytrzymałością, a także dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Za sprawą swoich właściwości, palety H1 doskonale sprawdzą się do składowania między innymi produktów spożywczych, takich jak warzywa, wędliny oraz nabiał.

Zastosowanie palet higienicznych

Palety higieniczne najczęściej można spotkać w przemyśle żywnościowym, przy przechowywaniu produktów przeznaczonych do spożycia. Mimo to jednak, paleta H1 doskonale sprawdza się na co dzień w branży farmaceutycznej. Potrafią one udźwignąć nawet pięć tysięcy kilogramów ładunku.

Palety higieniczne są produkowane z plastiku, jednak ich trwała konstrukcja umożliwia przechowywanie znaczących ilości produktów. Co więcej – ważą one zaledwie osiemnaście kilogramów, a co za tym idzie, są nieporównywalnie lżejsze w stosunku do palet drewnianych.

Wykonanie palet H1

Palety typu H1 są produkowane z najwyższej jakości plastiku HDPE, czyli polietylenu. Jest on odporny na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu można stosować je w temperaturach od minus czterdziestu stopni nawet do siedemdziesięciu na plusie.

Higieniczne palety pozwalają zabezpieczyć wszelkie produkty przed nieoczekiwanym ześlizgnięciem się, przemieszczeniem, a nawet uszkodzeniem. Zamykane palety H1 są najczęściej wyposażone w krawędź zabezpieczającą. Jest to bowiem gwarancja bezpieczeństwa przewożonych materiałów. Palety są skonstruowane również tak, aby mogły współpracować z wózkami widłowymi.

Kolejną zalet palet H1 jest ich łatwość w utrzymaniu w czystości. Są one dopuszczone do transportu artykułów spożywczych, w związku z czym istnieje pewność, iż spełniają wszelkie normy i standardy. Jest to bardzo ważne, bowiem firmy logistyczne działające w branży międzynarodowej mają na celu przede wszystkim bezpieczeństwo oraz pewność własnego wyposażenia.

Palety higieniczne posiadają zamknięty pokład, który dodatkowo pozwala chronić transportowane produkty przed niejednokrotnie brudnymi podłogami. Dodatkowo, są one wyposażone w zupełnie gładką powierzchnię, która nie zawiera jakichkolwiek otworów. Mimo to, palety mają blaty szczelinowe, dzięki którym przedłużana jest świeżość produktów, a także nie blokują one swobodnej cyrkulacji powietrza podczas przewozu.

Palety https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/nowa-paleta-h1-higiena-standard-i-bezpieczestwo/ można zakupić nawet w kilku kolorach: standardowym, czyli szarym, a także między innymi czerwonym, bądź niebieskim. Są one doskonałym rozwiązaniem w kwestii zaostrzonych warunków higienicznych, tak jak ma to miejsce właśnie w branży spożywczej.