Skip to content Skip to footer

Żarówka led e40 – wady i zalety

Każdy doskonale wie, że obecnie trudno jest już znaleźć w sklepach tradycyjne żarnikowe żarówki. Wyparte one zostały przez modele oparte na technologii led. Jak się jednak okazuje, również i na polu żarówek ledowych pojawiają się nowe propozycje, czego doskonałym przykładem może być żarówka led e40. Czym się ona charakteryzuje i jakie ogólnie rzecz biorąc zalety ma technologia led?

Najważniejsze zalety żarówki led e40

Od czego zatem trzeba zacząć analizę najważniejszych zalet, którymi charakteryzuje się taka żarówka? Jak można się łatwo domyślić, najważniejszą z nich jest naprawdę wysoka moc święcenia. Dzięki temu, że żarówka ta wyposażona jest aż w 40 mm gwint, może ona być zasilana znacznie większym prądem, co rzecz jasna przyczynia się do tego, że jest ona o wiele jaśniejsza. W przypadku klasycznych modeli ledowych ma się zwykle do czynienia z mocą do 10 W, podczas gdy model E40 występuje nawet o mocy 60W. Sprawia to, że jest ona wykorzystywana najczęściej w warunkach zewnętrznych.Innego typu ważną zaletą takich żarówek jest to, że pomimo naprawdę wysokiej mocy, w dalszym ciągu są to modele o niezwykłej żywotności. Bez większych problemów świecą one kilka razy dłużej niż używane do tej pory model żarnikowe. Żywotność ich jest tak duża, że bez większych problemów używane są one nawet w przypadku oświetlenia ulicznego.

Czy żarówka led e40 ma jakieś wady?

Jak więc widać, żarówki tego typu mają naprawdę ciekawe zalety. Warto się jednak przyjrzeć również temu, jakie są ich najważniejsze wady. Jak to więc wygląda w szczegółach?Nie da się ukryć, że najistotniejszą dla domowego użytkownika wadą jest to, że tego typu żarówki wymagają dość nietypowego gwintu. W domu najczęściej ma się gwint E27, który niestety będzie dla takiej żarówki za mały. Powoduje to, że jeśli będzie się je chciało używać, trzeba będzie zamocować do niej odpowiedni, niestandardowy gwint.Innego typu ważną wadą jest również to, że są to żarówki bardzo drogie. Z uwagi na podwyższoną moc, czyli również jasność, ich cena jest znacznie wyższa niż klasycznego domowego modelu.