Skip to content Skip to footer

Zamykanie naczynek laserem – czy warto?

Popękane naczynka, które prześwitują przez skórę, nie wyglądają dobrze i bardzo często są dla nas problemem natury estetycznej. Co ciekawe, wiele osób przez to nie chce wychodzić do ludzi i zamyka się w domu. Brak pewności siebie bardzo negatywnie wpływa na nasze relacje z ludźmi, a także na poziom samozadowolenia. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie można usunąć rozszerzone naczynka w szybki i bezbolesny sposób. Czy zamykanie naczynek Katowice to dobry wybór?

Rozszerzone naczynka – przyczyny ich powstawania

Popękane naczynka to nic innego jak rozszerzone naczynia włosowate, które prześwitują przez skórę. Skąd się biorą? Zazwyczaj problem ten dotyczy osób, które mają jasną karnację, a także suchą i wrażliwą skórę. Specjaliści podkreślają, że tendencje do pękania naczynek możemy po prostu odziedziczyć, czyli jest to przypadłość uwarunkowana genetycznie. Przyczyną może być także nadmierna ekspozycja na słońce, niskie lub bardzo wysokie temperatury, a także niektóre składniki diety tj. ostre przyprawy, bardzo gorące napoje, alkohol. Całe szczęście w dzisiejszych czasach popękane naczynka można usunąć w dość prosty i szybki sposób.

Laserowe usuwanie popękanych naczynek

Współczesna medycyna estetyczna daje naprawdę duże możliwości dlatego, nawet jeśli mamy duży problem z popękanymi naczynkami, to jest szansa, żeby się ich pozbyć. Zamykanie naczynek Katowice jest przeprowadzane za pomocą specjalnego lasera, który podgrzewa głębsze warstwy skóry, następnie dochodzi do podgrzania krwi, koagulacji oraz zamknięcia naczynka.Oczywiście, jeżeli problem jest duży, to jeden zabieg nie wystarczy. Lekarz na pewno dokładnie omówi z nami proces leczenia i poinformuje, ile zabiegów będzie potrzebnych i jaki jest ich koszt. Zazwyczaj trzeba przejść od 3 do 6 zabiegów, aby móc osiągnąć zadowalające efekty. Zamykanie naczynek Katowice za pomocą lasera to obecnie najlepsze rozwiązanie. Taki zabieg nie jest bolesny, nie wymaga rekonwalescencji, tak więc od razu można wrócić do swoich zajęć. Bez wątpienia to dobra opcja dla każdego, kto cierpi z powodu „pajączków”, które spędzają mu sen z powiek.

Kluczowe jest to, aby podjąć współpracę z renomowanym gabinetem kosmetycznym lub kliniką medycyny estetycznej.