Skip to content Skip to footer

Zalety plafoniery do salonu

Salon to wyjątkowa część naszego domu. W końcu to tutaj zapraszamy znajomych, gościmy ich, tu też odpoczywamy i relaksujemy się. To zatem zupełnie oczywiste, że chcemy, aby nasz salon prezentował się naprawdę ciekawie. O ile z wyborem koloru ścian itp. często nie mamy za dużego problemu, o tyle pojawiają się jednak problemy z wyborem oświetlenia.

Plafoniera – stara moda w służbie współczesnej aranżacji

Kiedy jednak przeglądamy przeróżne gazety i periodyki, to z pewnością każdy szybko dość zauważy, że plafoniery obecnie wracają do łask. Co to jest jednak taka plafoniera sufitowa? Otóż wyróżniają się takie lampy tym, że są to klosze osadzone w zasadzie bezpośrednio na suficie. Często plafoniery mają także dodatkowe, ładne obramowanie. Jak zaś przedstawiają się ich zalety?

1) retro styl

Przede wszystkim taki plafon salon wprowadza wyjątkową nutę ponadczasowej retro elegancji. Warto bowiem mieć na uwadze, że plaforniera często ma piękne, retro zdobienia. Ponadto już sam jej kształt często nawiązuje do dawnych czasów. Dodatkowo plafoniery charakteryzują się tym, że mają dookoła nieco secesyjne zdobienia – to wprowadza dodatkową nutę retro.

Do jakich stylów będzie zatem pięknie pasowała taka plafoniera sufitowa? Przede wszystkim świetnie się ona sprawdzi w stylu klasycznym. Niemniej jednak warto także zaznaczyć, że doda uroku współczesnym, minimalistycznym stylom jak skandynawskiemu albo też artystycznemu, jak industrialnemu.

2) delikatne światło

Następnie warto zaznaczyć, że plafon salon daje bardzo ładne, nieco delikatniejsze, rozmyte, mleczne światło. Dzięki temu unikamy ostrego oświetlenia, które tak bardzo męczy wzrok. Takie plafoniery sufitowe doskonale zatem sprawdzą się, kiedy zapraszamy gości czy odpoczywamy.

3) oszczędność miejsca

Na koniec oczywiście trzeba jeszcze wspomnieć o jednej, bardzo ważnej sprawie związanej z plafonierami sufitowymi. Mianowicie najzwyczajniej w świecie zajmują one naprawdę bardzo mało miejsca. W związku z tym raz, że nadają się jako doskonałe światło dodatkowe do dużych pomieszczeń – szczególnie kiedy chcemy mieć możliwość delikatnego przyciemnienia. Ponadto zaś takie plafoniery stanowią także doskonałe źródło światła w pomieszczeniach niskich albo bardzo wąskich.

Słowem- warto przemyśleć zalety i zakup takiej plafoniery sufitowej. Idealnie się ona bowiem sprawdza w wielu miejscach.