Skip to content Skip to footer

Funkcjonalność i piękno

Remontując lub meblując po raz pierwszy kuchnię należy bardzo ostrożnie podejść do wyboru mebli, tak aby były one nie tylko funkcjonalne, ale i piękne. Dobór mebli odpowiadających rodzinie jest bardzo istotny, w końcu w kuchni spędza się ogromną ilość czasu, zarówno w samotności, jak i z rodziną. W wielu domach jest to najważniejsze pomieszczenie pod względem emocjonalnym i logistycznym. To tu odbywają się najważniejsze spotkania rodzinne.

Ważne czynniki wyboru

Przede wszystkim należy skupić się na dwóch czynnikach. Są to pomieszczenie i rodzina. W pierwszym kryterium dopasujemy meble do pokoju, w którym będzie kuchnia. Czy wybierzemy styl nowoczesny, czy retro jest sprawą naszych gustów, ale wielkości pomieszczenia nie zmienimy. Stołki kuchenne mogą zająć całą wolną przestrzeń, jeśli wybierzemy zbyt duży stół, lub taborety do kuchni o dużych gabarytach. Po wstępnym dopasowaniu mebli, szafek i stołu do pomieszczenia koniecznym jest dostosowanie do rodziny. Dobrze by było, gdyby przy stole każdy z domowników odnalazł miejsce dla siebie. Nic tak nie łączy rodziny, jak wspólne gotowanie i spożywanie posiłków. Pominięcie którejś osoby z rodziny spowoduje konieczność jedzenia na raty. Warto także wybrać kilka dodatkowych siedzisk. Taborety do kuchni bez oparcia zajmują mało miejsca i mogą być wyjmowane w razie wizyty większej liczby osób.

Stołki do kuchni, gdzie i jakie kupić?

Stołki kuchenne są oferowane zarówno w tradycyjnych sklepach meblarskich, specjalistycznych rynkach tylko z meblami kuchennymi oraz oczywiście internetowo, z wysyłką do domu. Stołki do kuchni to kilka tysięcy modeli i wariantów kolorystycznych wykonanych z różnych materiałów. Klasycznie taborety do kuchni wykonywane są z drewna i połączone z tapicerowanym siedziskiem. Jest to komfortowe rozwiązanie, jednak w przypadku zabrudzenia trudne w wyczyszczeniu, nawet mimo specjalistycznych tkanin. Często wybierane są także rozwiązania minimalistyczne. Proste konstrukcje łączące w sobie plastik i metal są zdecydowanie lżejsze i tańsze od mebli drewnianych. Łatwiej utrzymać je w porządku i wyczyścić. Łatwo przechowywać je gdy są nieużywane. Są jednak nieco mniej wygodne w czasie dłuższych spotkań kuchennych.

Dobór mebli do kuchni to sprawa ważna i nie powinna być zostawiana przypadkowi.