Skip to content Skip to footer

Zakup identyfikatora dla psa

Większość zwierzaków spaceruje na smyczach lub posłusznie wraca do właścicieli. Jeśli jednak pies należący do Ciebie lub kogoś bliskiego lubi uciekać i chcesz mieć pewność, że wróci z takich samowolnych wycieczek – sprezentuj mu identyfikator dla psa.

Jaki identyfikator kupić?

Rynek artykułów dla zwierząt jest niezwykle bogaty i daje pewność, że każdy znajdzie coś, co wpadnie mu w oko. Jednak oprócz walorów estetycznych, identyfikator dla psa ma przede wszystkim zapewnić zwierzakowi bezpieczny powrót do domu.

W sprzedaży są identyfikatory zakręcane, w środku których umieszcza się małe karteczki z danymi kontaktowymi do właściciela. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodną opcją, gdy często zmieniamy numer, jednak karteczkę w takim identyfikatorze należy odpowiednio zabezpieczyć przed wilgocią – na przykład zawijając ją w folię spożywczą. Warto również pamiętać, że takie identyfikatory lubią się rozkręcać, szczególnie jeśli pies często zwiedza gęste zarośla.

Drugim typem identyfikatorów są identyfikatory z danymi właściciela wydrukowanymi lub wygrawerowanymi. Takie rozwiązanie zapewnia zdecydowanie większą trwałość zawartych na identyfikatorze danych, jednak sprawia, że w razie zmiany danych kontaktowych trzeba zainwestować w nowy.

Chip to niewystarczające zabezpieczenie

Większość psów posiada wszczepione chipy, jednak nie jest to rozwiązanie wystarczająco zabezpieczające z kilku powodów – choćby dlatego, że aby sprawdzić dane kontaktowe zawarte na chipie, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego, w którym można go zeskanować przy pomocy specjalnego czytnika.

Znalazca psa nie zawsze ma możliwości, aby zaprowadzić zwierzaka do weterynarza lub może się go bać, co jest całkiem zrozumiałe w przypadku obcego psa. Chipy niekiedy przemieszczają się pod skórą i wówczas ich zeskanowanie jest wręcz niemożliwe.

Choć obowiązek chipowania jest bardzo dobrym rozwiązaniem i zwiększa szanse, że zwierzę bezpiecznie wróci do domu, zdecydowanie lepiej zastosować dodatkowe środki ostrożności.

Jak zabezpieczyć identyfikator?

Po pierwsze – zamocować go na bardzo mocnym kółeczku, które nie rozegnie się, gdy pies o coś zahaczy. Dzięki temu, identyfikator nie zaginie podczas wycieczki czy spaceru.

Po drugie – należy często upewniać się, że dane się nie zatarły lub że w identyfikatorze zakręcanym – karteczka nie wypadła.

Identyfikatory dla psa dostępne są w ofercie Grawernia.pl.