Skip to content Skip to footer

Wyjątkowe pierścionki ze szmaragdem

Gdy szuka się pierścionka niezbędne jest wybranie odpowiedniego kamienia szlachetnego. Zdecydować można się na takie kamienie, które są dopasowane do urody, czy nadają się do konkretnej stylizacji.

Jak wybierać pierścionki?

Gdy wybiera się pierścionki niezbędne jest ustalenie między innymi:>
– kruszcu i jego koloru,
– rozmiaru,
– oprawy,
– stylu. Jeśli nie zna się rozmiaru palca zgodnego z klasyfikacją biżuterii w Polsce wówczas trzeba dokonać pomiarów. Gdy zna się taki rozmiar można od razu zacząć szukać odpowiedniego pierścionka.

Kruszec na pierścionek

Nie zawsze trzeba decydować się na klasyczne, żółte złoto. Oczywiście taki kruszec najczęściej wybierany jest przez mężczyzn, którzy decydując się na pierścionek ze szmaragdem, który ma być wręczony narzeczonej. Jednak decydując się na pierścionki ze szmaragdem można postawić również na złoto białe czy różowe, a także platynę. Biorąc pod uwagę kruszec można postawić również na taki, który cechuje się różnymi próbami. Wpływa ona bezpośrednio na ceny pierścionków ze szmaragdem. Wysokie próby będą wymagały znacznie większych inwestycji w pierścionek.

Oprawa pierścionka

Gdy wybiera się pierścionek ze szmaragdem trzeba zdecydować się również na odpowiednią oprawę. Wpływa ona na to, jak widoczny będzie kamień szlachetny. Oprawy szatonowe to klasyczne rozwiązania, które pozwalają eksponować kamienie szlachetne. Postawić można również na oprawy okalające. Połączenie oprawy ze stylem wykonania pierścionka ze szmaragdem będzie się przekładało na jego wygląda. Skupić można się stylistyce klasycznej, jak i fantazyjnej. Wiele zależy od tego w jakim celu kupuje się pierścionek ze szmaragdem. Gdy ma być to zakup pierścionka zaręczynowego nieco lepiej postawić na klasyczną stylistykę.

Jakość wykonania

W zależności od tego jaką firmę jubilerską się wybierze można liczyć się z różną jakością wykonania pierścionków. W tym względzie znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na renomowane firmy, które posiadają odpowiednie doświadczenie na rynku przy produkcji konkretnych rodzajów pierścionków. Oczywiście z jakością bardzo często powiązana jest cena. W tym względzie kierowanie się samą ceną nie jest najlepszym rozwiązaniem, co nie oznacza, że nie warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie różnych ofert.

Pierścionki zaręczynowe złote dostępne są w ofercie Salonie jubilerskim LARU.