Skip to content Skip to footer

Usługi dla firm

Terytorium, jakim jest księgowość i rachunkowość bywa niezwykle zawiłe i częstokroć spędza sen z powiek wielu właścicielom firm, nie pozwalając się skupić na kluczowych zadaniach związanych z rozwojem firmy. Z odsieczą przyjść jednak mogą profesjonaliści, którzy na co dzień zajmują się transakcjami finansowymi, rejestrowaniem zakupów, sprzedaży, rachunków czy pracowników oraz dbaniem o właściwy przebieg płatności.

1. Pierwsze kroki

Biuro rachunkowe może okazać się ratunkiem dla tych, którym marzy się założenie własnej działalności gospodarczej. Właściciel nowej firmy może liczyć na kompleksową pomoc w rejestracji. Zasięgać porad dotyczących optymalnych rozwiązań, a także sposobów uniknięcia wysokich kosztów związanych z prowadzeniem firmy.

Wynajęcie profesjonalnej pomocy finansowej ma zasadnicze i kluczowe znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy właściciel obciążony jest innymi procedurami i działaniami związanymi z rozpoczęciem działalności. Osoba uprawniona, zorientowana, posiadająca dużą wiedzę prawną ma szerszy ogląd i dużo sprawniej śledzi przebieg wszystkich procesów. Wie także jak zindywidualizować i dostosować określone procedury dla danej firmy.

2. Prawidłowości transakcji finansowych

Zatrudniając wykwalifikowaną firmę zewnętrzną, jako właściciele firmy, możemy być spokojni o przebieg rozliczeń finansowych, zdobywając pewność, że odbywają się one zgodnie z istniejącymi przepisami prawnymi. Ma to niebagatelne znaczenie dla prawidłowego rozwoju każdej firmy bez względu na jej wielkość. Biuro rachunkowe odciąża firmę i skupia się na przestrzeganiu standardów rachunkowości.

Firma zewnętrzna czuwa nad dokonywaniem zgłoszeń i rozliczeń w przypadku podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług; organizacją kont; prowadzenie bieżących transakcji finansowych; sporządzaniem sprawozdań oraz raportów.

3. Monitorowanie finansów firmy

Właściwe i prawidłowe prowadzenie rachunkowości firmy ma niebagatelne znaczenie dla jej rozwoju. Raportując określone wartości, środki, które firma inwestuje i wydaje to informacje, których potrzebują niejednokrotnie menedżerowie czy inwestorzy. Każda informacja na temat wydajności i stanu firmy jest kluczem do jej dynamicznego rozwoju.

Prawidłowy monitoring, płynność finansowa, terminowość rozliczeń podatkowych pozwala na dobrą współpracę firmy ze wszystkimi podmiotami. Pozwala oszczędzać środki oraz zasoby ludzkie. Im mniej zasobów wewnętrznych jest zaangażowanych w zarządzanie finansami firmy, tym więcej energii skupić można na kluczowych procesach związanych z właściwą działalnością spółki czy przedsiębiorstwa.

4. Biuro rachunkowe — jakość i bezpieczeństwo

Korzystanie z firmy zewnętrznej podwaja bezpieczeństwo firmy, albowiem koszty związane z błędnym prowadzeniem ksiąg podatkowych są niezwykle wysokie. Profesjonalna firma jest wyczulona na wszelkie zmiany, jakie zachodzą w prawie podatkowym, szczególnie wtedy, gdy na rynku co chwila pojawiają się nowe regulacje prawne, nowe produkty i usługi, a dynamiczne zmiany wymuszają na przedsiębiorcach ciągłą czujność.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Biurem rachunkowym Taxmentor