Skip to content Skip to footer

Torebki ze skóry naturalnej i ekologicznej

Torebki skórzane wykonane ze skóry naturalnej były, a w zasadzie nadal są pewnym synonimem luksusu. Nic w tym dziwnego – skóra to szlachetny materiał, który nie tylko doskonale się prezentuje, ale też posiada specjalne właściwości, które czynią go wyjątkowo odpornym na uszkodzenia mechaniczne. W rezultacie, ze skóry powstają damskie torebki, które raz kupione mogą nam służyć tak naprawdę przez wiele długich lat, co jest dla wielu z nas ich ogromną zaletą. A ponieważ na wysokiej jakości produkty decyduje się coraz więcej pań – warto dowiedzieć się w jaki sposób odróżnić torebkę z prawdziwej skóry od torebki ze skóry sztucznej, czyli tzw. ekologicznej.

Różnica widoczna gołym okiem – nie tylko w cenie

Oczywiście, podstawowa różnica widoczna jest w cenie produktu, ale nie tylko na to powinniśmy zwracać uwagę. Torebki skórzane są znacznie droższe, a dodatkowo sporo zależy też od tego, z jakiego rodzaju skóry są wykonane, jaką mają strukturę oraz wytrzymałość. Oczywiście, różnica jest także widoczna gołym okiem. Skóra naturalna jest elastyczna i nie kruszy się wraz z upływem czasu. Wiele torebek skórzanych posiada także swoją naturalną fakturę, którą ciężko podrobić. Olbrzymia różnica jest także łatwa do zaobserwowania podczas dotyku. Jeśli jednak nadal mamy wątpliwości i podczas przeglądania różnych torebek ze skóry chcielibyśmy je rozwiać – każda torebka powinna posiadać wszytą do podszewki metkę z informacją o tym, z jakiego materiału została wykonana.

Cechy charakterystyczne dla damskich torebek ze skóry

Skóra, jako materiał naturalny posiada także swoje cechy charakterystyczne, które sprawiają, że ciężko pomylić ją z jakimkolwiek innym materiałem. Spodnia jej strona powinna posiadać miękki, delikatny meszek, który jest przyjemny w dotyku. Dodatkowo, bardzo charakterystyczny jest także sam zapach skóry, gdzie w przypadku torebek syntetycznych mamy do czynienia raczej z nieprzyjemną wonią plastiku czy też gumy. Torebki ze skóry będą też znacznie miększe i przyjemniejsze w dotyku – to kolejna, ogromna zaleta naturalnego tworzywa.

Warto kupować produkty wysokiej jakości

Damskie torebki ze skóry dostępne są w milionach wersji, najczęściej jednak są to propozycje galanterii eleganckiej, klasycznej i ponadczasowej. Jeśli więc interesuje nas coś, co nie wychodzi z mody, doskonale się prezentuje i może pasować tak naprawdę do każdej stylizacji – na taką właśnie torebkę powinniśmy postawić. Zarówno torebki dostępne w kolorze czarnym, brązowym jak i w jasnym tonacjach na pewno będą na honorowym miejscu w naszej garderobie.
Więcej o modzie damskiej dowiesz się na stronie https://ladysu.pl/