Skip to content Skip to footer

Twoja kancelaria adwokacka – twoje bezpieczeństwo

Korzystanie z usług adwokata nadal kojarzymy wyłącznie z poważnymi sprawami związanymi z reprezentowaniem przed sądami. Niewielu Polaków dba o obsługę prawną w codziennym życiu, a to spore niedopatrzenie, które w wielu przypadkach skutkuje niekorzystnym dla nas obrotem spraw.

Przezornie z adwokatem

Biorąc pod uwagę fakt, że niemal każdego dnia spotykamy się z umowami i podejmujemy ważne decyzje własna kancelaria adwokacka to swego rodzaju parasol ochronny. Weźmy pod uwagę, chociażby różnego rodzaju kredyty i pożyczki, które niejedną osobę wpędziły w poważne tarapaty, głównie dlatego, że zapisy w umowie nie były dla nas jasne, a my nie zadawaliśmy szczegółowych pytań.

To tylko jeden z nielicznych przykładów wskazujących na fakt, że kancelaria adwokacka powinna stać się dla nas czymś absolutnie naturalnym. Musimy zdać sobie sprawę, że korzystając z usług adwokata, zyskujemy pewność opartą na solidnej wiedzy i doświadczeniu.

Co zyskujemy, korzystając z kancelarii adwokackich?

Z pewnością każdy z czytelników widział jedną z ksiąg zawierających przepisy i kodeksy. Do tej imponującej wielkości należy dołączyć bieżące rozporządzenia i nowele. To wszystko sprawia, że znalezienie interesującego nas przepisu wraz z jego interpretacją może stać się praktycznie niemożliwe. Adwokat posiada odpowiednią wiedzę, potrafi poruszać się po tym zawiłym świecie, a tym samym działać szybko, zgodnie z literą prawa. Co więcej, działa na naszą korzyść i wskazuje najlepsze dla nas rozwiązania.

To pomoc w codziennych sprawach. Świadomie podejmowane decyzje, odpowiednio skonstruowane pisma i wybór właściwych urzędów oraz organów pozwala na sprawne i prawidłowe działanie. Co ciekawe, nasi zachodni sąsiedzi korzystanie z tego rodzaju poradnictwa mają niemalże we krwi. Nie tylko posiadają swojego adwokata, ale też konsultują z nim wiele istotnych kwestii dotyczących życia prywatnego i zawodowego.

Spectrum działania — większe niż myślimy

Kancelaria adwokacka http://www.remigiuszsoltys.pl/ w naszych oczach to pomoc w sytuacjach naprawdę podbramkowych. Zastanówmy się jednak ilu z nich mogliśmy uniknąć, gdybyśmy odpowiednio wcześniej poddali naszą decyzję fachowej konsultacji. Z pozoru łatwe sprawy tj. kupno samochodu, wybranie ubezpieczenia czy podpisanie umowy najmu mogą okazać się prawdziwym utrapieniem ciągnącym się latami. Nie wynika to z naszego niedopatrzenia, ale z braku fachowej, prawniczej wiedzy pozwalającej na wyeliminowanie ewentualnych zagrożeń.

Adwokat nie forum

Wiele osób zamiast do kancelarii adwokackich udaje się na internetowe fora konsultacyjne. O ile takie postępowanie idzie w parze z późniejszym kontaktem z adwokatem (przed podjęciem kroków i decyzji), o tyle nie ma w tym nic złego. Jednak w sytuacji, w której kierujemy się wyłącznie internetowym poradnictwem, za które nikt nie bierze żadnej odpowiedzialności, narażamy się na podjęcie błędnych decyzji.