Skip to content Skip to footer

Mopy do podłogi do sprzątania na mokro

Mopy do sprzątania to nadal najpopularniejsze urządzenia, dzięki którym sprzątanie na mokro jest zdecydowanie łatwiejsze. Bez względu na to, czy wykorzystywane są do sprzątania powierzchni komercyjnych, czy wykorzystuje się je w prywatnych mieszkaniach, usprawniają one proces sprzątania. Jakie mopy można znaleźć na rynku?

Tradycyjne mopy płaskie


Mop do podłogi kojarzy się z długim, ergonomicznym uchwytem, bardzo często o regulowanej wysokości, oraz z częścią sprzątającą, zazwyczaj w postaci prostokątnej, którą wyposażono w specjalny materiał do sprzątania. Po wieloletniej popularności mopów sznurkowych oraz materiałowych, które pozostawiały smugi oraz fragmenty materiałów, od kilku lat stosuje się w mopach mikrofibrę i inne syntetyczne włókna, dzięki którym można sprzątać na mokro oraz na sucho. Sam mop nie wystarczy do zmywania, dlatego bardzo często mopy sprzedaje się ze specjalnymi wiadrami, w których mopy należy namoczyć. Wiadra wyposażone są również w specjalne wyżymaczki, aby w ten sposób przyspieszyć proces odciskania wody z mopa bez konieczności robienia tego ręcznie. Jednak każdy z wymienionych przykładów, bez względu na to, czy jest oferowany samodzielnie jako mop do podłogi, czy w zestawie z wiadrem, a może nawet jako część wyposażenia specjalnego wózka do sprzątania, to nadal mop, którego działanie jest oparte o siłę mięśni sprzątającego.

Innowacyjne rozwiązania do sprzątania


Choć producenci starają się ułatwić sprzątanie podłóg, to w większości mopów ich działania ograniczają się zastosowania bardziej nowoczesnych materiałów do sprzątania podłogi, względnie obejmują sam trzonek. Jednym z najnowszych rozwiązań w zakresie mopów jest spray mop, wyposażony w specjalny pojemnik wypełniony wodą z detergentami, który umożliwia sprzątanie na mokro i na sucho. Taki mop to bardzo często mop elektryczny, zakończony specjalnym uchwytem, dostosowanym do układu rąk sprzątającego. Pojemnik na wodę zastępuje niewygodne wiadra, dzięki temu z powodzeniem zastępuje całe zestawy do sprzątania. Ergonomia urządzenia sprawia, że sprzątanie powierzchni płaskich jest zdecydowanie łatwiejsze, zaś spray mop, ze względu na dużą łatwość w stosowaniu, może być wykorzystany do sprzątania na mokro i na sucho.

Spray mop jest oczywiście droższy niż tradycyjny mop z wiadrem, ale z drugiej strony jego cena jest dużo niższa niż cena wózka sprzątającego, nawet w wersji podstawowej, który wyposażono w mop do sprzątania. Jego dużym atutem może być zdejmowana, jednorazowa nakładka, którą wykorzystuje się do jednokrotnego sprzątania.

Artykuł powstał we współpracy ze stroną https://mopy-ceg.pl/c/17/spray-mop.html