Skip to content Skip to footer

Szkolenia SEP

Szkolenia SEP to temat, który powinien zainteresować tych, którzy chcą znaleźć lepszą pracę. Nie trzeba mieć specjalnego wykształcenia, żeby zapisać się na szkolenia. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie i zdobyć wiedzę niezbędną do możliwości wykonywania dobrze opłacanego zawodu.

Komu przyda się uprawnienie SEP?

Trzeba wyjaśnić, kto może zgłosić się na szkolenia SEP. Kurs ten jest przygotowany dla wszystkich osób, które myślą o zdobyciu nowych uprawnień. Istnieje kilka kategorii tych szkoleń. Pierwszy stopień uprawnienia, czyli G1, jest przygotowany dla osób mających ukończone 18 lat i posiadających wykształcenie co najmniej podstawowe. Ten typ szkoleń powinien zainteresować także wszystkich zainteresowanych przedłużeniem ważności posiadanych już uprawnień.

Uprawnienie sep, które otrzymuje się po ukończeniu szkolenia G1, umożliwia pracę polegającą na eksploatacji bądź dozorze elektrycznych urządzeń. W szkoleniu mogą wziąć udział między innymi pracownicy nadzorujący instalacje elektroenergetyczne, a także osoby kierujące zespołem pracowników zajmujących się urządzeniami elektrycznymi. Szkolenia pozwalają także na zdobycie kwalifikacji potrzebnych do konserwacji czy demontażu urządzeń elektrycznych.

Kursy SEP – dużo możliwości

Warto wiedzieć, co można uzyskać po ukończeniu innych szkoleń SEP. Kurs G2 jest związany z tematyką uprawnień cieplnych, z kolei szkolenie G3 dotyczy uprawnień gazowych. Wszystkie kursy SEP są od siebie niezależne. Trzeba podkreślić, że uprawnienia energetyczne G2 są często konieczne, jeśli pracuje się w elektrociepłowni albo elektrowni. Muszą się nimi zainteresować monterzy, palacze kotłów i serwisanci. Szkolenia gazowe są organizowane po to, by uczestnicy byli odpowiednio przygotowani do eksploatacji i dozoru urządzeń oraz instalacji gazowych.

Kursy SEP są przeprowadzane w różnych miastach. Mogą w nich uczestniczyć pojedynczo zgłaszające się osoby, a także grupy pracowników. Bezpośrednio po szkoleniach mają miejsce egzaminy. Co ważne, uprawnienia SEP docierają do odbiorcy w krótkim czasie. Zdobyte kwalifikacje pozostają ważne przez 5 lat.

Proponowane są także kursy SEP dostosowane do szczególnych wymagań firm, których pracownicy mają zostać poddani szkoleniu. Niezależnie od miejsca szkolenia wiedza jest przekazywana w sposób fachowy i rzeczowy.