Skip to content Skip to footer

Sposób na prysznic w łazience

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Warto przemyśleć aranżację i wystrój łazienki, aby prezentowała się pięknie, a jednocześnie była wygodna podczas użytkowania. Dosyć istotne jest również to, by łazienkę można było szybko i sprawnie posprzątać.

Prysznice prostokątne

Wanna czy prysznic? Dla wielu osób to jeden z głównych dylematów podczas urządzania łazienki. Nie da się ukryć, że każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników. Gdyby można było mieć i wannę, i prysznic, wiele osób zdecydowałoby się właśnie na taką opcję. Gdy trzeba wybierać, częściej wygrywa prysznic.

Co bardziej przemawia za prysznicem? Między innymi to, że można wziąć szybki prysznic, który pozwala na oszczędność wody, a to dla wielu współczesnych osób ważny argument. Prysznice prostokątne typu walk-in to jedna z modniejszych opcji podczas urządzania łazienki.

Prostokątne prysznice walk in

Czym jest prysznic prostokątny walk-in? To prysznic, który nie ma brodzika, dlatego też podłoga jest w odpowiedni sposób zaprojektowana, tak by powstał odpływ, dzięki któremu woda będzie spływała, nie tworząc kałuż.

Prysznice prostokątne walk-in najczęściej zrobione są po prostu ze szkła. Mogą posiadać drzwi, ale wcale nie muszą. Rozmiary mogą być różne. Niektóre kabiny są przestronne, inne niekoniecznie, wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni łazienki. Natomiast mocnym punktem jest to, że to bardzo modna aranżacja, która świetnie pasuje do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym, loftowym, industrialnym czy skandynawskim.

Zalety prysznica typu walk-in

Kabina typu walk in ma sporo zalet. Po pierwsze to właśnie nowoczesny sposób aranżacji, który podoba się wielu osobom. Dobrze urządzona łazienka stanowi ważny punkt w każdym domu. Taką nieruchomość na przykład łatwiej sprzedać lub wynająć, a przecież dla wielu osób to ważne, ponieważ inwestują w nieruchomość w konkretnym celu.

Prysznic walk-in sprząta się dużo szybciej niż klasyczną kabinę prysznicową z brodzikiem. Zwyczajnie jest po prostu mniej mycia, mniej szczelin i miejsc, które trzeba bardzo dokładnie czyścić przy użyciu agresywnych środków. Prysznice prostokątne typu walk-in sprząta się ekspresowo, wystarczy kupić dobry płyn do szyb oraz specjalną gumę do ściągania wody.