Skip to content Skip to footer

Spodnie narciarskie męskie – czym się kierować przy zakupie

Sezon narciarski tuż, tuż. Czy zastanawiałeś się już, jakie wybrać spodnie narciarskie męskie? Chodzi o wybór materiału, trendy modowe czy o cos innego? Zachęcamy do przeczytania niniejszego artykułu. Podpowiemy, jakie trendy modowe będą dominować w zimie 2019/ 2010. Wyjaśnimy także, na co zwracać uwagę przy zakupie spodni na narty dla mężczyzn.

Męskie spodnie narciarskie – jaki materiał?

Przy zakupie należy zwrócić szczególna uwagę na materiał, z jakiego są uszyte spodnie na narty męskie. Najlepiej wybrać materiał, który jest odporny na wilgoć – chodzi o nieprzemakalność/ wodoodporność. Za to odpowiada tzw. membrana. Membrana jest wodoszczelną i zarazem oddychającą warstwą, wprasowaną w materiał. Odgrywa niesamowicie ważną rolę w przypadku spodni narciarskich. Nie przepuszcza wody i śniegu z jednej strony, a z drugiej pozwala oddychać skórze, ponieważ pot wydostaje się na zewnątrz. Przy zimowych szaleństwach jest to bardzo ważne, gdyż zapobiega przegrzaniu się organizmu. Według mnie, to właśnie membrana decyduje w dużej mierze, o jakości spodni narciarskich. Poza membraną jest także materiał wierzchni, a niektóre spodnie narciarskie męskie posiadają dodatkową warstwę tzw. podszewkę, która odpowiada za ciepło.

A co poza materiałem?

Wykonanie. Nawet najwyższej jakości materiał nie pomoże, jeśli spodnie na narty męskie będą nieprawidłowo wykonane. Zwrócić trzeba, więc uwagę na szwy (żeby były laminowane – zapobiegnie przemakaniu), zamki (tak samo chodzi o laminowanie, a także o trwałość), klamry oraz mocowania powinny być dobrej jakości. Warto kupić męskie spodnie narciarskie z rozporkiem na nogawce. Dzięki niemu, łatwiej będzie założyć stosowne obuwie. Krawędzie nogawek i kolan powinny mieć wzmocnienia, ponieważ są to miejsca najbardziej narażone na otarcia i rozprucia materiału. Niektóre spodnie narciarskie posiadają podwyższony stan. Ma on za zadanie chronić kręgosłup przed ewentualnymi urazami.

Odpowiednie spodnie narciarskie męskie, a Twoje bezpieczeństwo

Nie bez znaczenia ma wybór koloru odzieży narciarskiej. Dotyczy to nie tylko spodni narciarskich męskich, ale także pozostałych, jak: kurtka czy kask. Najlepiej jest wybierać kolory intensywne. Właśnie takie są najmodniejsze: soczysta pomarańcz, czerwień czy zieleń. Taka kolorystyka pozwala wyróżnić się na stoku górskim. W razie wypadku – odpowiednia służba szybciej nas namierzy. Narciarski look można uzupełnić odpowiednimi odblaskami. Odblaski te sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni nawet po zmroku.